Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Próby nEUROna na Sardynii

Lotnictwo wojskowe, 26 sierpnia 2015

Demonstrator bojowego bezzałogowego statku latającego Neuron przeszedł kolejną serię prób, tym razem na poligonie na Sardynii.

W trakcie prób na Sardynii nEUROn wykonał 12 lotów / Zdjęcie: Alenia Aermacchi

Koncern Alenia Aermacchi poinformował o zakończeniu kolejnego etapu prób w locie europejskiego bojowego bezzałogowego statku latającego nEUROn. Tym razem przeprowadzono je na poligonie na Sardynii.

nEUROn operował z bazy Aeronautica Militare (włoskich wojsk lotniczych) Decimomannu. W ramach prób operacyjnych wykonano m. in. 12 niezwykle ważnych lotów, które umożliwiły weryfikację zdolności bojowych nEUROna oraz zbadanie jego skutecznej powierzchni rozproszenia fal radiolokacyjnych i sygnatury termicznej. W trakcie prób bezzałogowiec wykonywał loty o różnych profilach, na różnych wysokościach. Do wykrywania bbsl użyto zarówno naziemnych stacji radiolokacyjnych, jak i pokładowego radaru samolotu wielozadaniowego Eurofighter.

Loty wykonano w maju i czerwcu br. Ich celem było m. in. zbadanie skutecznej powierzchni rozproszenia fal radiolokacyjnych i sygnatury termicznej nEUROna

Niebawem nEUROn zostanie przebazowany do Szwecji. Na poligonie Vidsel przeprowadzone będą badania jego własności stealth i użycia uzbrojenia, przenoszonego w wewnętrznych komorach w kadłubie.

W programie nEUROn udział biorą: Francja (lider przedsięwzięcia) oraz Grecja, Hiszpania, Szwajcaria, Szwecja i Włochy (100 lotów nEUROna, 2015-03-10). Wyniki z prób nEUROna zostaną wykorzystane w projekcie przyszłego europejskiego bojowego bezzałogowego statku latającego (Future Combat Air System), opracowywanego przez BAE Systems i Dassault Aviation (Fundusze na rozwój FCAS, 2014-11-06).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.