Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

T-14 Armata w armii w 2016

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 21 września 2015

Według władz NPK Uralwagonzawod, pierwsza partia nowych czołgów T-14 Armata trafi do uzbrojenia armii rosyjskiej w 2016. Dostawy seryjnych czołgów mają potrwać od 2017 do 2025.

Czołgi T-14 Armata w czasie Parady Zwycięstwa 9 maja w Moskwie

Dyrektor generalny NPK Uralwagonzawod, Oleg Sienko poinformował, że pierwsza partia nowych czołgów T-14 Armata trafi do uzbrojenia armii rosyjskiej w 2016. Czyli o rok później niż przewidywano pierwotnie. Opóźnienie, według Sienki, wynika z intensywnych przygotowań do udziału czołgów w Paradzie Zwycięstwa 9 maja w Moskwie. Zabrało to wytwórni i konstruktorom kilka miesięcy. Seryjne T-14 w konfiguracji ostatecznej mają zostać dostarczone armii na przełomie 2017-2018 (Dwuosobowa załoga T-14, 2015-06-20).

Dyrektor Uralwagonzawoda powiedział przy okazji, że wstępne testy potwierdziły spełnienie przez T-14 Armata wymagań taktyczno-technicznych. Załoga, umieszczona w kapsule w kadłubie, jest bezpieczniejsza niż w jakimkolwiek innym czołgu. Ponadto czołg chronią systemy obrony pasywnej i aktywnej (Niemcy i Francja zbudują konkurenta Armaty, 2015-05-23).

Sienko poinformował, że według planu modernizacji do 2020 armia ma otrzymać 2300 czołgów T-14 i ciężkich wozów bojowych T-15 na bazie platformy Armata. Jednak obecne opóźnienie i prawdopodobne ograniczenia środków na zakupy w budżecie obronnym FR spowoduje zapewne, że dostawy przeciągną się prawie do 2025. Cena jednostkowa seryjnego T-14 Armata ma nieco przekraczać 250 mln rubli (13-14 mln PLN).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.