Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwsze Leopardy 2A7 Bundeswehry

Wojska lądowe, 13 grudnia 2014

Bundeswehra odebrała pierwsza partię czołgów podstawowych Leopard 2A7. KMW dostarczył je oficjalnie 10 grudnia.

Trzy Leopardy 2A7 z pierwszej partii przekazanej przez KMW / Zdjęcie: Bundeswehra

10 grudnia Bundeswehra odebrała pierwsza partię, 20 czołgów podstawowych Leopard 2A7 (KMW stracił saudyjski kontrakt?, 2013-07-12). Jednostką, do której trafiają pierwsze Leopardy 2A7, jest 203. batalion pancerny z Augustdorf ze składu Pierwszej Dywizji Pancernej. Na razie dotarł tam jeden czołg, a w kolejnych tygodniach znajdą się tam dalsze 4. Cztery Leopardy 2A7 otrzyma centrum szkolenia w Munster, zaś kolejne trafią do szkoły technicznej w Aachen.

Leopard 2A7 to zmodernizowany czołg wersji 2A6. Zastosowano w nim m.in. termowizory 3. generacji Attica i przeliczniki balistyczne umożliwiające użycie programowalnej amunicji odłamkowo-burzącej DM12. System zasilania zmodyfikowano tak, że urządzenia czołgu, w tym uzbrojenie i klimatyzacja, działają przy wyłączonym silniku głównym. Czołg został dopancerzony i w tej wersji waży 64 t.

Modernizacja dotyczy na razie niewielkiej części posiadanych przez Bundeswehrę czołgów Leopard 2. Wcześniej redukcje powodowały zmniejszanie liczby Leopardów 2 armii niemieckiej, docelowo do 225 z ponad 2 tysięcy. Większość z wycofanych z linii czołgów trafiła już do innych państw. Ponad dwieście starych i wymagających głębokiej modernizacji kupiła Polska (Druga partia Leopardów trafi do Żagania, 2014-01-27). MON – jak w większości innych zakupów importowych – nie zagwarantowało przy tym interesów gospodarczych państwa, w tym polskiego przemysłu zbrojeniowego (MON: stare Leopardy zamiast modernizacji armii, 2013-11-22).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.