Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Rozbił się F/A-18E

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 23 września 2015

Lotnictwo US Navy utraciło w poniedziałek samolot bojowy F/A-18E. Super Hornet rozbił się kilka km od bazy lotniczej NAS Lemoore w Kalifornii. Pilot zdołał katapultować się. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

F/A-18E Super Hornet rozbił się w poniedziałek podczas rutynowego lotu szkoleniowego. Samolot spadł ok. 4 km od bazy lotniczej NAS Lemoore / Zdjęcie: YCV

Samolot rozbił się w poniedziałek o 15:55 czasu miejscowego. Super Hornet spadł na niezamieszkany teren ok. 4 km od Naval Air Station (NAS) Lemoore w środkowej Kalifornii. Pilot F/A-18E zdołał katapultować się. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Wypadek nie spowodował też ofiar wśród ludności cywilnej.

Przyczyny zdarzenia wciąż pozostają nieznane. Dowództwo NAS Lemoore zapowiedziało powołanie specjalnej komisji dochodzeniowej, która zbada poniedziałkowy incydent. Według szczątkowych informacji przekazywanych przez kalifornijskie media, pilot Super Horneta utracił zdolność sterowania samolotem podczas rutynowego lotu szkoleniowego.

W ciągu najbliższych lat NAS Lemoore stanie się największą bazą lotnictwa US Navy, w której stacjonować będą eskadry wyposażone w samoloty wielozadaniowe F-35C i F/A-18E/F (Plany rozwoju NAS Lemoore, 2015-05-12). Wszystkie jednostki zostaną podporządkowane dowództwu Floty Pacyfiku.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.