Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kuwejt kupił Eurofightery?

Lotnictwo wojskowe, 17 stycznia 2014

Francuska prasa donosi o zawarciu wstępnej umowy pomiędzy Kuwejtem i konsorcjum Eurofighter.

W doniesieniach nie sprecyzowano, jaką wersję Typhoona miałby nabyć Kuwejt / Zdjęcie: Eurofighter

Dziennik La Tribune poinformował o podpisaniu wstępnego porozumienia pomiędzy władzami Kuwejtu i konsorcjum Eurofighter GmbH w sprawie zakupu 24 samolotów wielozadaniowych Typhoon, z opcją na 4 kolejne. Według Francuzów, koncern Alenia Aermacchi, odpowiedzialny razem z BAE Systems za promocję Eurofightera na Bliskim Wschodzie, zdobył podpis Kuwejtczyków kilka dni przed ogłoszeniem wyboru Gripena przez Brazylię (Brazylia wybrała Gripena, 2013-12-19).

O przyznanie kontraktu przez władze w Kuwejcie z Typhoonem rywalizowały Boeing Super Hornet i Dassault Rafale (Kuwejt będzie testował Rafale, 2010-04-19). Zdaniem La Tribune decyzja o wyborze Eurofighterów jest olbrzymią niespodzianką, ponieważ monarchia ta pozostaje pod politycznym i ekonomicznych wpływem Amerykanów od czasu pierwszej wojny nad Zatoką Perską w 1991. Obecnie główną siłe bojową al-Quwwat al-Jawwiya al-Kuwaitiya (wojsk lotniczych Kuwejtu) stanowi 27 F/A-18C i 7 F/A-18D (Wsparcie techniczne kuwejckich Hornetów, 2013-06-11).

Zdobycie kuwejckiego zamówienia stanowi dla europejskiego konsorcjum pewną rekompensatę po utracie kontraktu na 60 samolotów dla Zjednoczonych Emiratów Arabskich (ZEA rezygnują z Typhoonów, 2013-12-21). Oprócz tego Typhoon proponowany jest także wojskom lotniczym Bahrajnu (Bahrajn zamierza modernizować F-16, 2013-11-15), Danii i Kanady (Wkrótce przetarg na następców CF-188?, 2014-01-09).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.