Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne zlecenie na MTV

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 28 września 2015

Oshkosh Defense otrzymało kolejne zlecenie na montaż i dostawę kilkudziesięciu samochodów rodziny MTV.

Za 2 lata blisko 100 nowych samochodów rodziny MTV będzie transportować żołnierzy i sprzęt wojskowy między bazami w Afryce i na Bliskim Wschodzie / Zdjęcie: Oshkosh Defense

W najbliższych miesiącach z linii montażowej zakładów w Oshkosh w Wisconsin zjedzie pierwszy z zamówionych w piątek samochodów ciężarowych rodziny MTV (Medium Tactical Truck). Departament Obrony USA zlecił Oshkosh Defense dostawę 84 wozów, które zostaną następnie przekazane sojusznikom Waszyngtonu w Afryce i na Bliskim Wschodzie.

Nowe pojazdy posłużą do transportu żołnierzy lub wyposażenia między bazami wojskowymi rozsianymi po Dżibuti, Etiopii, Jordanii, Kenii, Tunezji i Ugandzie. Zanim jednak wozy trafią do nowych właścicieli, zostaną najpierw odebrane i przetestowane przez wojska lądowe USA. Amerykańskie siły zbrojne będą bowiem pośredniczyć w dostawie samochodów. Pomogą też w odpowiednim przeszkoleniu przyszłych kierowców i członków personelu obsługowego.

Dostawy wozów powinny zakończyć się w lutym 2017. Producent z Wisconsin otrzyma za nie ok. 21,7 mln USD (82,1 mln zł). Koszt zakupu pojazdów zostanie sfinansowany m.in. z amerykańskich kredytów, co jest standardową procedurą w przypadku transakcji dokonywanych w ramach rządowego programu Foreign Military Sales (FMS, MTV dla Iraku, 2015-09-23).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.