Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

MTV dla Iraku

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 23 września 2015

Za 2 lata park samochodowy irackich sił zbrojnych powiększy się o blisko 200 nowych samochodów ciężarowych rodziny MTV.

Do 2017 wojska lądowe Iraku odbiorą 184 amerykańskie samochody ciężarowe rodziny MTV / Zdjęcie: Oshkosh Defense

Oshkosh Defense wyprodukuje i dostarczy do Iraku 184 samochody ciężarowe rodziny Medium Tactical Vehicles (MTV). Montaż wozów rozpocznie się w najbliższych tygodniach. Ostatni z nich zostanie przekazany Irakijczykom w początku 2017. Nowe pojazdy będą kosztować ok. 47 mln USD (177,5 mln zł).

Wozy zostaną przekazane Irakowi w ramach amerykańskiego rządowego programu Foreign Military Sales (FMS). Stroną zamawiającą jest Army Contracting Command. Pojazdy będą przekazywane wojskom lądowym USA, które będą koordynować ich dostawy nad Eufrat. Amerykanie pomogą również w szkoleniu irackich kierowców i personelu obsługowego (Wsparcie irackich pojazdów wojskowych, 2015-08-07; Irak odebrał specjalistyczne MaxxPro, 2015-07-16; Kolejne HMMWV dla Iraku, 2015-05-29).

Nowe irackie samochody ciężarowe zostaną przekazane jednostkom stacjonującym na północy i zachodzie kraju (Irakijczycy tracą tereny wokół Faludży , 2015-08-21). Wozy mają służyć przede wszystkim do transportu żołnierzy i wyposażenia wojskowego między oddziałami frontowymi. Pojazdy będą przystosowane do poruszania się poza utwardzonymi drogami i do pracy w różnych warunkach pogodowych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.