Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wsparcie irackich pojazdów wojskowych

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 07 sierpnia 2015

Departament Obrony USA zlecił DynCorp International wsparcie techniczne floty pojazdów używanych przez wojska lądowe Iraku.

DynCorp International wykona przeglądy naprawcze serii pojazdów terenowych używanych przez irackie siły zbrojne / Zdjęcie: Departament Obrony USA

DynCorp International otrzymało zlecenie na dokonanie przeglądów naprawczych serii samochodów terenowych używanych przez irackie siły bezpieczeństwa, w tym przede wszystkim wojska lądowe. Kontrakt ma wartość 45,4 mln USD (174,2 mln zł). Umowa zostanie zrealizowana do 4 września 2018.

Ogłoszone wczoraj porozumienie zawarto w ramach rządowego programu Foreign Military Sales (FMS). Pośrednikiem w jego realizacji będzie US Army. Producent z Fort Worth w Teksasie wykona usługę bezpośrednio w Iraku.

Zlecenie przede wszystkim dotyczy wsparcia technicznego samochodów terenowych rodziny HMMWV, a także wozów patrolowych klasy MRAP. W ostatnich latach irackie wojska lądowe i inne współpracujące z nimi formacje otrzymały od USA serię pojazdów wojskowych tych typów, najczęściej pochodzących z zapasów magazynowych amerykańskich sił zbrojnych (HMMWV dla sojuszników USA , 2015-07-07; Kolejne HMMWV dla Iraku, 2015-05-29; Irak odebrał MRAP, 2015-01-07).

Pojazdy służą przede wszystkim do patrolowania terenów kontrolowanych przez siły rządowe. Wspierają również oddziały lądowe w walce z bojówkarzami organizacji islamistycznych działających w Iraku. Wozy w odmianie specjalistycznej, np. wyposażone w trały przeznaczone do naciskowego detonowania min, są m.in. używane do oczyszczania obszarów odbitych z rąk islamistów, nim ponownie osiedlą się na nich cywile (Irak odebrał specjalistyczne MaxxPro, 2015-07-16).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.