Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Turcja przeszkoli irackich policjantów

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 15 lipca 2015

Władze Turcji zapowiedziały uruchomienie programu szkolenia oficerów irackiej policji.

Program szkolenia irackich policjantów zostanie zorganizowany i sfinansowany przez rząd Turcji / Zdjęcie: MO Iraku

Turcja pozostaje jednym z najważniejszych sojuszników Iraku w walce z bojownikami Ad-Daula al-Islamijja (15 tys. ofiar islamistów, 2015-07-14). Ankara zorganizowała w przeszłości specjalne kursy, przygotowujące irackie służby bezpieczeństwa do ochrony kraju przed islamistami. Szkolenia ukończyło dotąd m.in. 1600 członków sił zbrojnych Autonomii Kurdyjskiej i 1500 żołnierzy Gwardii Narodowej Iraku.

Turecki minister spraw zagranicznych, Mevlüt Çavuşoğlu, zapowiedział wczoraj zorganizowanie podobnego kursu dla oficerów irackiej policji. Szkolenia zostaną przeprowadzone w specjalnych ośrodkach, zlokalizowanych na terytorium Turcji. Władze w Ankarze i Bagdadzie wkrótce ustalą szczegóły nowego programu szkoleniowego.

Oddzielne kursy od roku przechodzą również żołnierze wojsk lądowych Iraku. Szkolenia prowadzone są m.in. przez instruktorów z Hiszpanii, Holandii, Wielkiej Brytanii i USA (Pomoc szkoleniowa Londynu, 2015-06-08; Nowa holenderska misja szkoleniowa w Iraku, 2015-02-17; Hiszpanie wracają do Iraku, 2014-10-23). Irackie władze korzystają też z pomocy materiałowej sojuszników, którzy wysyłają nad Eufrat m.in. pojazdy opancerzone, uzbrojenie i amunicję (Kolejne HMMWV dla Iraku, 2015-05-29; Wsparcie dla irackich Abramsów , 2015-03-16).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.