Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

HMMWV dla sojuszników USA

Przemysł zbrojeniowy, 07 lipca 2015

USA przekażą wybranym państwom Afryki, Azji i Bliskiego Wschodu ponad 2 tys. samochodów terenowych rodziny HMMWV. Zmontuje i dostarczy je AM General.

AM General wyprodukuje w ciągu roku ponad 2 tys. samochodów terenowych rodziny HMMWV, które trafią do sojuszników USA w Afryce, Azji i na Bliskim Wschodzie. Producent z Indiany zarobi na kontrakcie ok. 373 mln USD / Zdjęcie: Departament Obrony USA

Siły zbrojne Afganistanu, Iraku (Kolejne HMMWV dla Iraku, 2015-05-29, AM General dostarczy Irakowi HMMWV, 2015-03-13), Kenii, Libanu, Tunezji i Ukrainy otrzymają w najbliższych miesiącach nowe samochody terenowe rodziny HMMWV. Pojazdy zostaną przekazane sojusznikom USA w ramach rządowego programu Foreign Military Sale, a pośrednikiem w dostawach będą amerykańskie siły zbrojne, w tym US Army. Wozy zmontuje i dostarczy AM General z South Bend w Indianie.

Ogłoszone wczoraj porozumienie zakłada dostawę za granicę nawet 2082 wozów HMMWV o wartości ok. 373 mln USD (1,4 mld zł). Pojazdy powstaną w montowni AM General z Mishawaka, oddalonej o 12,8 km od biur w South Bend. Dostawy powinny zakończyć się 29 kwietnia 2016.

Nowe samochody terenowe rodziny HMMWV pomogą amerykańskim sojusznikom przede wszystkim w walce z bojówkami islamistycznymi i innymi ugrupowaniami zbrojnymi, destabilizującymi kraj. Departament Obrony USA nie podał szczegółów dotyczących wyposażenia wozów, poziomu ochrony balistycznej i zabudowanego uzbrojenia, co oznacza, że te kwestie będą ustalane dopiero podczas bilateralnych negocjacji między producentem wozów, a poszczególnymi odbiorcami.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.