Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Irak odebrał specjalistyczne MaxxPro

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 16 lipca 2015

Wojska lądowe Iraku odebrały dostawę samochodów terenowych MaxxPro 4x4 klasy MRAP, wyposażonych w trały przeciwminowe.

Irakijczycy odebrali w poniedziałek dostawę 30 samochodów terenowych MaxxPro 4x4 klasy MRAP z zabudowanym wyposażeniem saperskim / Zdjęcie: US Army

Pojazdy przekazano w poniedziałek na terenie irackiej bazy Camp Taji, położonej ok. 30 km na północ od Bagdadu. Samochody terenowe MaxxPro 4x4 klasy MRAP (mine-resistant, ambush-protected) otrzymały specjalistyczne wyposażenie saperskie, w tym trały przeznaczone do naciskowego detonowania min.

Zakup MaxxPro 4x4 sfinansowano ze środków specjalnego funduszu pomocowego Iraq Train and Equip Fund (ITEF), zasilanego z budżetu federalnego USA (HMMWV dla sojuszników USA , 2015-07-07). Departament Obrony chce przekazać Irakijczykom w br. sprzęt wojskowy o wartości 1,6 mld USD (6 mld zł). Część wyposażenia trafi do sił zbrojnych Autonomii Kurdyjskiej i oddziałów zbrojnych wystawionych do walki z Ad-Daula al-Islamijja przez lokalne plemiona.

Na przełomie 2014/2015 Irak odebrał od USA 250 samochodów terenowych klasy MRAP (Irak odebrał MRAP, 2015-01-07), w tym Caiman MTV (Multi-Terrain Vehicle) 6x6. Wozy pozostawały zmagazynowane od 2011 w bazach wojskowych USA w Kuwejcie (Wojska USA opuściły Irak, 2011-12-18). Część pojazdów przekazano kurdyjskim Peszmergom.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.