Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Dwustronna łączność nad Syrią

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 04 listopada 2015

Wojska lotnicze FR i USA przeprowadziły próby dwustronnej łączności w przestrzeni powietrznej nad Syrią.

Zdjęcie: MO FR

Wczoraj o 11 rano czasu miejscowego w syryjskiej przestrzeni powietrznej dokonano sprawdzenia dwustronnej łączności pomiędzy samolotami ze składu Wojenno-Wozdusznych Sił FR i US Air Force. Zbliżyły się one do siebie na odległość ok. 5,5 km i przez 3 minuty wymieniały informacje dotyczące parametrów lotu. Korespondencję prowadzono w językach angielskim i rosyjskim. Porozumienie regulujące kwestie bezpieczeństwa podczas operacji wojskowych nad Syrią podpisano kilkanaście dni wcześniej (Porozumienie w sprawie lotów nad Syrią, 2015-10-22).

Jak poinformował naczelnik głównego zarządu operacyjnego sztabu generalnego Sił Zbrojnych FR gen. broni Andriej Kartapołow, od rozpoczęcia operacji nad Syrią, samoloty WWS FR wykonały 1631 lotów bojowych i przeprowadziły ataki na 2084 obiekty infrastruktury terrorystów. W ich trakcie zostało zniszczonych 287 punktów dowodzenia, 52 obozy szkoleniowe, 40 zakładów i warsztatów produkujących bomby i pociski rakietowe oraz 155 składów amunicji i paliw.

Według najnowszych informacji grupa lotnicza WWS FR operująca w Syrii składa się z 4 bombowców Su-24M2, 8 Su-24M, 4 Su-34, takiej samej liczby myśliwców Su-30SM oraz 10 samolotów uderzeniowych Su-25SM i pary Su-25UM, a także 12 śmigłowców uderzeniowych Mi-24P i 5 wielozadaniowych Mi-8AMTSz. Agencja TASS informuje, że w Syrii używane są Su-25SM3, wyposażone w najnowocześniejszy system walki elektronicznej Witebsk-25, opracowany przez instytut badawczy Ekran, wchodzący w skład Koncernu Radioelektronnyje tiechnołogii (KRET). Jednym z elementów systemu jest aktywne urządzenie zakłócające L-370-3S.

Komponent lądowy ma w wyposażeniu 6 lub więcej czołgów podstawowych T-90, 26 transporterów opancerzonych BTR-82A, 6 haubic holowanych, ponad 20 ciężarówek i 2-3 zestawy OP Pancyr S-1, a także pojazd dowodzenia i łączności R-166-0.5 i system walki elektronicznej Krasucha-4. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.