Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Koniec szkolenia rebeliantów

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 09 października 2015

USA zawieszą program szkolenia syryjskich rebeliantów. Biały Dom opracuje nowe sposoby wsparcia Syryjczyków.

Program szkolenia syryjskich rebeliantów zostanie zawieszony. USA zamierzają skoncentrować się na szkoleniu dowódców oddziałów rebelianckich. W planach jest również zacieśnienie współpracy wojskowej z Kurdami / Zdjęcie: US Army

Przedstawiciele administracji prezydenta Baracka Obamy oznajmili dziś, że zapoczątkowany przed kilkoma miesiącami program szkolenia umiarkowanych syryjskich rebeliantów zostanie zawieszony. Decyzję podjęto pod wpływem nacisków członków Kongresu USA i opinii publicznej, krytykujących dotychczasową realizację prezydenckiej strategii.

Krytycy negatywnie ocenili wolne tempo rekrutacji Syryjczyków i źle opracowany program szkolenia (Problemy ze szkoleniem rebeliantów, 2015-06-20). W największą konsternację opinię publiczną wprawiły jednak informacje o słabych efektach prowadzonych szkoleń. Działający w Syrii islamiści zdołali bowiem rozbić pierwszą grupę rebeliantów przerzuconych do kraju, a druga została przez nich częściowo rozbrojona (Amerykańska kompromitacja, 2015-07-08).

Biały Dom wciąż opracowuje nowy plan wsparcia syryjskich rebeliantów. Ze szczątkowych informacji przekazywanych mediom przez członków administracji Obamy wynika, że program szkoleniowy w jego dotychczasowej formie zostanie mocno okrojony. W przyszłości Amerykanie mają koncentrować się już nie na szkoleniu całych grup bojówkarzy, a pojedynczych osób, w tym przywódców tych oddziałów rebelianckich, które działają w Syrii od lat. To oni mają bowiem po powrocie do kraju koordynować działania opozycji z operacjami prowadzonymi przez lotnictwo wielonarodowej koalicji, na czele której stoją USA.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.