Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

HMS Defender przeciw islamistom

Marynarka wojenna, 07 października 2014

Jeden z brytyjskich niszczycieli rakietowych Typ 45, HMS Defender, dołączył do grupy amerykańskich okrętów zaangażowanych w kampanię nalotów na pozycje Państwa Islamskiego w Iraku i Syrii.

Podstawowym uzbrojeniem jednostek Typ 45 jest system przeciwlotniczy Sea Viper/PAAMS, składający się z wyrzutni pocisków przeciwlotniczych / przeciwrakietowych Aster 15 i Aster 30 oraz 5 stacji radiolokacyjnych, w tym wielofunkcyjnego radaru SAMPSON / Zdjęcie: Royal Navy

Od czerwca HMS Defender brał udział w pierwszej misji bojowej na wodach Oceanu Indyjskiego (Debiut HMS Defender, 2014-06-03). Jego zadaniem była ochrona statków cywilnych idących zachodnimi wodami akwenu przed piratami. W ostatnich tygodniach okręt dołączył do grupy lotniskowcowej amerykańskiego atomowego lotniskowca typu Nimitz, USS George H.W. Bush (CVN 77), z którego pokładu prowadzone są naloty na pozycje bojowników PI w Iraku i Syrii.

Współpracując z amerykańskimi niszczycielami rakietowymi typu Arleigh Burke, USS Truxtun (DDG 103) i USS Roosevelt (DDG 80) oraz krążownikiem typu Ticonderoga, USS Philippine Sea (CG 58), HMS Defender zapewnia osłonę przeciwlotniczą i przeciwrakietową dla CVN 77 oraz okrętów pomocniczych. Jednostka pozostanie na miejscu przez najbliższe tygodnie. Jeżeli będą wymagały tego uwarunkowania operacyjne, jej miejsce zajmie w przyszłości ostatni z brytyjskich niszczycieli Typ 45, HMS Duncan (HMS Duncan przyjęty do służby, 2013-09-28).

Współpracując z USS George H.W. Bush, załoga HMS Defender ma doskonałą okazję do przygotowania się do przyszłej służby. Jednostki Typ 45 będą stanowiły bowiem fundament grup lotniskowcowych rodzimych lotniskowców typu Queen Elizabeth, które pojawią się w linii do 2020 (Budowa HMS Prince of Wales trwa, 2014-09-11, Wodowanie HMS Queen Elizabeth, 2014-07-17). Podobnie jak one, także najnowsze brytyjskie niszczyciele rakietowe będą stacjonowały na terenie HMNB Portsmouth, która w najbliższych latach zostanie poważnie rozbudowana przez BAE Systems (Miliardy dla Royal Navy, 2014-10-01).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.