Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Nowa misja HMS Middleton

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 10 listopada 2015

Brytyjski okręt przeciwminowy HMS Middleton opuścił port macierzysty w Portsmouth i skierował się do Zatoki Perskiej. Jednostka spędzi w Bahrajnie najbliższe 3 lata.

HMS Middleton, typu Hunt, jest w drodze do Bahrajnu, gdzie będzie stacjonował przez najbliższe 3 lata. Okręt wejdzie w skład zespołu zadaniowego odpowiedzialnego za udrażnianie szlaków morskich na Zatoce Perskiej / Zdjęcie: Royal Navy

W poniedziałek w Portsmouth odbyła się ceremonia pożegnania 45-osobowej załogi trałowca HMS Middleton (M34), typu Hunt. Brytyjska jednostka opuściła port macierzysty i skierowała się do Zatoki Perskiej. Przez najbliższe 3 lata okręt będzie stacjonował w porcie wojennym w Bahrajnie (Nowa baza Royal Navy w Bahrajnie, 2015-11-05).

Royal Navy na stałe utrzymuje w regionie 4 okręty przystosowane do wykrywania i niszczenia min morskich i innych urządzeń wybuchowych (HMS Cattistock wraca do służby, 2015-11-03). Podstawową rolą zespołu zadaniowego jest udrażnianie szlaków morskich w rejonie strategicznie ważnej Cieśniny Ormuz (Amerykańsko-brytyjskie ćwiczenia przeciwminowe, 2015-10-21).

Od kilku lat wyraźnemu zwiększeniu ulega aktywność wojskowa Royal Navy na Bliskim Wschodzie. Stałym elementem brytyjskiego zaangażowania w regionie są działania bojowe prowadzone przez niszczyciele rakietowe typ 45 (HMS Defender znów w akcji, 2015-10-20). Okręty wchodzą w skład wielonarodowych grup bojowych, wspierających wysiłki koalicji bombardującej pozycje islamistów w Iraku i Syrii (HMS Duncan wspiera działania CSG 12, 2015-07-08).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.