Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowa misja HMS Middleton

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 10 listopada 2015

Brytyjski okręt przeciwminowy HMS Middleton opuścił port macierzysty w Portsmouth i skierował się do Zatoki Perskiej. Jednostka spędzi w Bahrajnie najbliższe 3 lata.

HMS Middleton, typu Hunt, jest w drodze do Bahrajnu, gdzie będzie stacjonował przez najbliższe 3 lata. Okręt wejdzie w skład zespołu zadaniowego odpowiedzialnego za udrażnianie szlaków morskich na Zatoce Perskiej / Zdjęcie: Royal Navy

W poniedziałek w Portsmouth odbyła się ceremonia pożegnania 45-osobowej załogi trałowca HMS Middleton (M34), typu Hunt. Brytyjska jednostka opuściła port macierzysty i skierowała się do Zatoki Perskiej. Przez najbliższe 3 lata okręt będzie stacjonował w porcie wojennym w Bahrajnie (Nowa baza Royal Navy w Bahrajnie, 2015-11-05).

Royal Navy na stałe utrzymuje w regionie 4 okręty przystosowane do wykrywania i niszczenia min morskich i innych urządzeń wybuchowych (HMS Cattistock wraca do służby, 2015-11-03). Podstawową rolą zespołu zadaniowego jest udrażnianie szlaków morskich w rejonie strategicznie ważnej Cieśniny Ormuz (Amerykańsko-brytyjskie ćwiczenia przeciwminowe, 2015-10-21).

Od kilku lat wyraźnemu zwiększeniu ulega aktywność wojskowa Royal Navy na Bliskim Wschodzie. Stałym elementem brytyjskiego zaangażowania w regionie są działania bojowe prowadzone przez niszczyciele rakietowe typ 45 (HMS Defender znów w akcji, 2015-10-20). Okręty wchodzą w skład wielonarodowych grup bojowych, wspierających wysiłki koalicji bombardującej pozycje islamistów w Iraku i Syrii (HMS Duncan wspiera działania CSG 12, 2015-07-08).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.