Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Testy ogniowe HMS Artful

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 02 marca 2016

Royal Navy przetestowała nowy system zarządzania walką, podczas niedawnych prób uzbrojenia atomowego okrętu podwodnego HMS Arftul.

HMS Artful jest pierwszym okrętem podwodnym Royal Navy wyposażonym w nowy system zarządzania walką CCS / Zdjęcie: MO W. Brytanii

Latem 2015 rozpoczęto serię intensywnych testów morskich atomowego okrętu podwodnego HMS Artful (S121), typu Astute (Przygotowania do służby HMS Artful, 2016-02-22). Jednym z elementów programu testowego były próby ogniowe, przeprowadzone z użyciem ćwiczebnych ciężkich torped Spearfish. Ćwiczenia, które zorganizowano u wybrzeży wyspy Skye w Szkocji, były okazją do oceny pracy nowego zintegrowanego systemu zarządzania walką, CCS (Common Combat System).

Nowy system zarządzania walką przekazuje operatorom informacje, uzyskane przez pokładowe urządzenia obserwacji i analizy otoczenia morskiego. Zebrane w ten sposób dane pozwalają na zwiększenie świadomości sytuacyjnej oficerów dowodzących i usprawnienie procesu decyzyjnego. HMS Artful jest pierwszym brytyjskim OP wyposażonym w CCS. Obecnie trwają przygotowania do montażu systemu na przyjętych już do służby jednostkach typu Astute, HMS Astute (S119) i HMS Ambush (S120), a także znajdujących się w linii strategicznych okrętach podwodnych typu Vanguard.

W najbliższych tygodniach HMS Artful zostanie oficjalnie przyjęty do służby (HMS Artful przekazany, 2015-12-15). Wkrótce potem jednostka powinna rozpocząć pierwszy patrol bojowy. Działania będą prowadzone na wodach Oceanu Atlantyckiego i Morza Śródziemnego.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.