Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

HMS Talent powrócił do domu

Marynarka wojenna, 29 stycznia 2014

Po zakończeniu pięciomiesięcznej misji, brytyjski okręt podwodny typu Trafalgar, HMS Talent (S92), powrócił do portu macierzystego HMNB Devonport na południu kraju.

HMS Talent pozostanie w linii co najmniej do 2019. Wtedy zastąpi go jeden z nowych OP typu Astute. Okręt może zostać wówczas odsprzedany państwu trzeciemu lub też zezłomowany. Powszechna krytyka jednostek typu Trafalgar, zwłaszcza ich stanu technicznego, wskazuje na to, że bardziej prawdopodobny wydaje się drugi wariant / Zdjęcie: Royal Navy

Podczas rozpoczętej jesienią 2013 misji, HMS Talent służył na wodach Morza Śródziemnego oraz Oceanu Indyjskiego. Zadaniem okrętu była prezentacja brytyjskiej bandery oraz udział w ćwiczeniach morskich przeprowadzanych m.in. z 3 amerykańskimi niszczycielami rakietowymi typu Arleigh Burke: USS Barry (DDG52), USS Stout (DDG55), USS Gravely (DDG107), wysłanymi w pobliże Syrii w ramach przygotowań do niedoszłego ataku na wojska Baszara al-Asada (USS Nimitz na Syrię, 2013-09-02). Brytyjski okręt wizytował też porty morskie na Krecie, a także w Bahrajnie i Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Przez najbliższe 6 tygodni HMS Talent będzie przechodził standardowy przegląd. W razie potrzeby, zostanie też poddany pracom remontowym. Po ich zakończeniu okręt wyjdzie ponownie w morze w celu przeprowadzenia ćwiczeń i zgrania załogi przed kolejną misją.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.