Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

HMS Talent powrócił do domu

Marynarka wojenna, 29 stycznia 2014

Po zakończeniu pięciomiesięcznej misji, brytyjski okręt podwodny typu Trafalgar, HMS Talent (S92), powrócił do portu macierzystego HMNB Devonport na południu kraju.

HMS Talent pozostanie w linii co najmniej do 2019. Wtedy zastąpi go jeden z nowych OP typu Astute. Okręt może zostać wówczas odsprzedany państwu trzeciemu lub też zezłomowany. Powszechna krytyka jednostek typu Trafalgar, zwłaszcza ich stanu technicznego, wskazuje na to, że bardziej prawdopodobny wydaje się drugi wariant / Zdjęcie: Royal Navy

Podczas rozpoczętej jesienią 2013 misji, HMS Talent służył na wodach Morza Śródziemnego oraz Oceanu Indyjskiego. Zadaniem okrętu była prezentacja brytyjskiej bandery oraz udział w ćwiczeniach morskich przeprowadzanych m.in. z 3 amerykańskimi niszczycielami rakietowymi typu Arleigh Burke: USS Barry (DDG52), USS Stout (DDG55), USS Gravely (DDG107), wysłanymi w pobliże Syrii w ramach przygotowań do niedoszłego ataku na wojska Baszara al-Asada (USS Nimitz na Syrię, 2013-09-02). Brytyjski okręt wizytował też porty morskie na Krecie, a także w Bahrajnie i Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Przez najbliższe 6 tygodni HMS Talent będzie przechodził standardowy przegląd. W razie potrzeby, zostanie też poddany pracom remontowym. Po ich zakończeniu okręt wyjdzie ponownie w morze w celu przeprowadzenia ćwiczeń i zgrania załogi przed kolejną misją.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.