Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zlecenie na kolejny Astute

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 20 listopada 2015

BAE Systems otrzymało oficjalne zlecenie na budowę i dostawę kolejnego atomowego okrętu podwodnego typu Astute, HMS Anson.

Anonsowany wczoraj kontrakt pozwoli na sfinansowanie dalszych prac nad projektem i kontynuację budowy okrętu. BAE Systems zostało również zobowiązane do pomocy w organizacji i przeprowadzeniu prób morskich jednostki. Wartość umowy wyniesie 1,3 mld GBP / Zdjęcie: BAE Systems

Brytyjski rząd zawarł z BAE Systems oficjalne porozumienie o budowie atomowego okrętu podwodnego HMS Anson (S123), typu Astute. Wielka Brytania przeznaczy na jego zakup 1,3 mld GBP (7,8 mld zł). Okręt powinien trafić do Royal Navy w 2020.

Przyszły HMS Anson będzie 5. jednostką typu Astute. Od 2010 okręt jest budowany w stoczni BAE Systems w Barrow-in-Furness (Stępka pod Ansona, 2011-10-16). Obecnie angielskie zakłady stoczniowe są przystosowywane do budowy strategicznych OP typu Successor (Ostatnie prace nad projektem Successorów, 2015-03-12), które w przyszłości zastąpią w linii jednostki typu Vanguard eksploatowane od 1993. Koszt prac infrastrukturalnych prowadzonych na północnym zachodzie Anglii obliczany jest na 300 mln GBP (1,8 mld zł, Przygotowania do budowy Successorów, 2015-10-12).

W Royal Navy służbę pełnią już pierwsze 2 OP typu Astute, HMS Astute (S119) i HMS Ambush (S120, HMS Ambush wrócił do kraju, 2015-10-09). Najprawdopodobniej pod koniec br. do linii trafi również 3. z jednostek, HMS Artful (S121), która latem opuściła stocznię Barrow-in-Furness i rozpoczęła serię wielomiesięcznych, intensywnych prób morskich, połączonych ze szkoleniem i zgrywaniem jej załogi (HMS Artful rozpoczął testy morskie, 2015-08-14).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.