Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Przygotowania do służby HMS Artful

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 22 lutego 2016

W Wielkiej Brytanii kontynuowane są testy morskie atomowego okrętu podwodnego HMS Artful. Jednostka zostanie przyjęta do służby w marcu.

W połowie marca HMS Artful zostanie przyjęty do służby. Ceremonia podniesienia bandery na jednostce zostanie zorganizowana w HMNB Clyde w Szkocji / Zdjęcie: Royal Navy

Latem 2015 brytyjski atomowy okręt podwodny HMS Artful (S121) typu Astute, rozpoczął serię intensywnych testów morskich (HMS Artful rozpoczął testy morskie, 2015-08-14). Próby prowadzone są m.in. u wybrzeży wyspy Skye w Szkocji. Jednym z ich elementów była ocena funkcjonowania systemu zarządzania walką. W celu jej dokonania odpalono 6 ćwiczebnych ciężkich torped Spearfish.

W grudniu ub. r. Royal Navy oficjalnie odebrała HMS Artful od BAE Systems (HMS Artful przekazany, 2015-12-15). Wówczas rozpoczął się ostatni etap przygotowań do przyjęcia okrętu do służby. Ceremonia podniesienia bandery na jednostce odbędzie się w połowie marca na terenie portu macierzystego HMNB (Hey Majesty's Naval Base) Clyde w Szkocji.

HMS Artful jest 3. z serii siedmiu atomowych okrętów podwodnych typu Astute. Wkrótce po przyjęciu do służby jednostka rozpocznie wielomiesięczny patrol bojowy na Oceanie Atlantyckim i Morzu Śródziemnym. Uzupełni wówczas w linii HMS Astute (S119) i HMS Ambush (S120, HMS Ambush wrócił do kraju, 2015-10-09).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.