Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Przygotowania do służby HMS Artful

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 22 lutego 2016

W Wielkiej Brytanii kontynuowane są testy morskie atomowego okrętu podwodnego HMS Artful. Jednostka zostanie przyjęta do służby w marcu.

W połowie marca HMS Artful zostanie przyjęty do służby. Ceremonia podniesienia bandery na jednostce zostanie zorganizowana w HMNB Clyde w Szkocji / Zdjęcie: Royal Navy

Latem 2015 brytyjski atomowy okręt podwodny HMS Artful (S121) typu Astute, rozpoczął serię intensywnych testów morskich (HMS Artful rozpoczął testy morskie, 2015-08-14). Próby prowadzone są m.in. u wybrzeży wyspy Skye w Szkocji. Jednym z ich elementów była ocena funkcjonowania systemu zarządzania walką. W celu jej dokonania odpalono 6 ćwiczebnych ciężkich torped Spearfish.

W grudniu ub. r. Royal Navy oficjalnie odebrała HMS Artful od BAE Systems (HMS Artful przekazany, 2015-12-15). Wówczas rozpoczął się ostatni etap przygotowań do przyjęcia okrętu do służby. Ceremonia podniesienia bandery na jednostce odbędzie się w połowie marca na terenie portu macierzystego HMNB (Hey Majesty's Naval Base) Clyde w Szkocji.

HMS Artful jest 3. z serii siedmiu atomowych okrętów podwodnych typu Astute. Wkrótce po przyjęciu do służby jednostka rozpocznie wielomiesięczny patrol bojowy na Oceanie Atlantyckim i Morzu Śródziemnym. Uzupełni wówczas w linii HMS Astute (S119) i HMS Ambush (S120, HMS Ambush wrócił do kraju, 2015-10-09).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.