Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

HMS Ambush wrócił do kraju

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, Przemysł zbrojeniowy, 09 października 2015

Brytyjski okręt podwodny HMS Ambush zakończył pierwszy patrol bojowy.

HMS Ambush podczas wielonarodowych natowskich ćwiczeń Dynamic Manta 2015. Przed kilkoma dniami okręt powrócił do portu macierzystego. W nowy patrol bojowy jednostka wyruszy dopiero w 2016 / Zdjęcie: Royal Navy

Przed kilkoma dniami HMS Ambush, typu Astute, wszedł do bazy morskiej HMNB (Her Majesty's Naval Base) Clyde w Szkocji. Załoga brytyjskiego okrętu zakończyła tym samym pierwszy patrol bojowy. Od maja jednostka przemierzała wody Oceanu Atlantyckiego i Morza Śródziemnego.

Jednym z elementów zakończonej już misji HMS Ambush był udział w serii ćwiczeń morskich organizowanych wspólnie z sojusznikami. Największym wyzwaniem dla załogi okrętu były natowskie ćwiczenia Dynamic Manta 2015, przeprowadzone u południowych wybrzeży Włoch we wrześniu. Ich celem było przećwiczenie działań związanych z wykrywaniem i zwalczaniem nieprzyjacielskich okrętów podwodnych.

HMS Ambush jest 2. z serii 7 atomowych OP, które w przyszłości zasilą królewską flotę (HMS Artful rozpoczął testy morskie, 2015-08-14). Okręt przyjęto do służby na początku 2013. W następnych miesiącach jednostka przeszła serię testów morskich, połączonych ze szkoleniem i zgrywaniem jej załogi.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.