Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

HMS Artful przekazany

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 15 grudnia 2015

Royal Navy odebrała kolejny atomowy okręt podwodny typu Astute.

HMS Artful zostanie oficjalnie przyjęty do służby w marcu 2016. Wcześniej okręt przejdzie serię intensywnych prób odbiorczych, które będą okazją do zwieńczenia wieloletniego programu szkolenia i zgrywania jego załogi / Zdjęcie: Royal Navy

Pod koniec minionego tygodnia w Clyde odbyła się uroczystość odbioru atomowego okrętu podwodnego HMS Artful (S121) typu Astute. Udział w uroczystości wzięli przedstawiciele producenta jednostki, BAE Systems, a także członkowie dowództwa Royal Navy. Obecni byli też marynarze i oficerowie, którzy w przyszłości będą pełnić służbę na najnowocześniejszym brytyjskim OP.

Latem HMS Artful rozpoczął pierwszą serię intensywnych prób morskich. Przeprowadzono je u wybrzeży Wielkiej Brytanii pod nadzorem specjalistów z BAE Systems (HMS Artful rozpoczął testy morskie, 2015-08-14). W najbliższych tygodniach rozpocznie się 2. etap testów. Tym razem nad ich przebiegiem czuwać będzie przyszła załoga okrętu. Będzie to również okazja do zwieńczenia wieloletniego programu szkolenia i zgrywania marynarzy, którzy rozpoczną eksploatację jednostki w marcu 2016.

HMS Artful jest 3. z serii 7 atomowych OP typu Astute. Powstają one w stoczni BAE Systems w Barrow-in-Furness. W listopadzie producent otrzymał oficjalne zlecenie na budowę i dostawę 5. z jednostek, przyszłego HMS Anson (S123, Zlecenie na kolejny Astute, 2015-11-20). Okręty podwodne typu Astute zastępują w linii wiekowe i niesprawne Trafalgary (Wypadek HMS Talent, 2015-04-06).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.