Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

HMS Artful przekazany

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 15 grudnia 2015

Royal Navy odebrała kolejny atomowy okręt podwodny typu Astute.

HMS Artful zostanie oficjalnie przyjęty do służby w marcu 2016. Wcześniej okręt przejdzie serię intensywnych prób odbiorczych, które będą okazją do zwieńczenia wieloletniego programu szkolenia i zgrywania jego załogi / Zdjęcie: Royal Navy

Pod koniec minionego tygodnia w Clyde odbyła się uroczystość odbioru atomowego okrętu podwodnego HMS Artful (S121) typu Astute. Udział w uroczystości wzięli przedstawiciele producenta jednostki, BAE Systems, a także członkowie dowództwa Royal Navy. Obecni byli też marynarze i oficerowie, którzy w przyszłości będą pełnić służbę na najnowocześniejszym brytyjskim OP.

Latem HMS Artful rozpoczął pierwszą serię intensywnych prób morskich. Przeprowadzono je u wybrzeży Wielkiej Brytanii pod nadzorem specjalistów z BAE Systems (HMS Artful rozpoczął testy morskie, 2015-08-14). W najbliższych tygodniach rozpocznie się 2. etap testów. Tym razem nad ich przebiegiem czuwać będzie przyszła załoga okrętu. Będzie to również okazja do zwieńczenia wieloletniego programu szkolenia i zgrywania marynarzy, którzy rozpoczną eksploatację jednostki w marcu 2016.

HMS Artful jest 3. z serii 7 atomowych OP typu Astute. Powstają one w stoczni BAE Systems w Barrow-in-Furness. W listopadzie producent otrzymał oficjalne zlecenie na budowę i dostawę 5. z jednostek, przyszłego HMS Anson (S123, Zlecenie na kolejny Astute, 2015-11-20). Okręty podwodne typu Astute zastępują w linii wiekowe i niesprawne Trafalgary (Wypadek HMS Talent, 2015-04-06).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.