Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Głowice optoelektroniczne dla Kolumbijczyków

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 23 marca 2016

Controp Precision Technologies dostarczyło głowice optoelektroniczne dla marynarki wojennej Kolumbii.

Głowice optoelektroniczne Controp Precision Technologies wyposażono m.in. w kamery pracujące w paśmie światła widzialnego i termowizyjne. Wejdą one w skład zdalnie sterowanych modułów uzbrojenia, montowanych na wybranych okrętach patrolowych Armada Colombiana / Zdjęcie: Controp

Izraelskie przedsiębiorstwo zrealizowało zamówienie na głowice optoelektroniczne serii iSea-20 i iSea-30. Urządzenia zamontowano w 12,7-mm i 25-mm zdalnie sterowanych modułach uzbrojenia, dostarczonych przez lokalne Thor. Nowe zsmu przyjęto do uzbrojenia okrętów Armada Colombiana (marynarki wojennej Kolumbii).

Otrzymały je m.in. okręty patrolowe ARC 7 de Agosto (PZE 47, ARC 7 de Agosto w walce z piratami, 2015-08-14) i ARC 20 De Julio (PZE 46), a także ARC Punta Espada (CPV 46), przeznaczony do strzeżenia akwenów przybrzeżnych. Producent oczekuje kolejnych zleceń od Armada Colombiana w br.

Montaż głowic iSea-20 i iSea-30 jest elementem programu doposażania przyjętych już do służby patrolowców. Prowadzone prace mają podnieść zdolność bojową jednostek, których głównym zadaniem jest kontrola i ochrona kolumbijskich wód terytorialnych i wyłącznej strefy ekonomicznej. Okręty biorą też udział w wielonarodowych operacjach antyterrorystycznych, prowadzonych m.in. u wybrzeży Afryki (ARC 7 de Agosto do Somalii, 2015-06-30).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra