Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Islamiści znów atakują w Somalii

Wojska lądowe, 22 czerwca 2015

Bojownicy somalijskiej organizacji islamistycznej Harakat al-Szabab al-Mudżahedin przypuścili atak na konwój sił Unii Afrykańskiej, w wyniku którego zginęło kilkudziesięciu etiopskich wojskowych.

Somalijscy islamiści zaatakowali i zniszczyli konwój etiopskich wojsk lądowych, wchodzący w skład sił pokojowych misji AMISON. Następnego dnia odparli kontratak Etiopczyków, niszcząc lub przejmując kolejne wozy bojowe i duże ilości broni i amunicji / Zdjęcie: Harakat al-Szabab al-Mudżahedin

Atak przypuszczono pod koniec zeszłego tygodnia w pobliżu miasta Baydhabo na południowym zachodzie Somalii. Grupa napastników ostrzelała z broni maszynowej etiopską kolumnę wojskową, wydzieloną do misji państw Unii Afrykańskiej w tym kraju (AMISOM, Wzmocnienie AMISOM, 2015-02-23).

W wyniku ataku zginąć miało ok. 60 etiopskich żołnierzy. Napastnikom udało się też zniszczyć 13 pojazdów wojskowych i zająć znaczną ilość broni i amunicji. Islamiści zaatakowali także drugą kolumnę wojskową, którą wysłano następnego dnia w celu wsparcia zaatakowanych żołnierzy. Także i tym razem bojownicy Harakat al-Szabab al-Mudżahedin ogłosili sukces.

Somalijscy islamiści dokonują regularnych ataków na oddziały misji AMISOM i odbudowywane z wielkim trudem siły zbrojne Somalii (Ultrasi zestrzelili w Somalii austriacki bsl, 2013-06-20). Mimo wysiłków społeczności międzynarodowej, która nie szczędzi sił i środków na dozbrajanie Somalijczyków (Pomoc dla Jubalandu, 2015-06-03), władze tego państwa nie są w stanie stłumić działalności ugrupowań islamistycznych, które od lat destabilizują kraj.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.