Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Oblot australijskiego P-8A

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 24 maja 2016

W USA oblatano pierwszy australijski morski samolot patrolowy P-8A Poseidon.

Pierwszy australijski morski samolot patrolowy P-8A Poseidon (noszący tymczasowe znaki rejestracyjne N940DS) z odznaką 11 Squadronu z RAAF Base Edinburgh startuje z lotniska w Renton / Zdjęcie: MO Australii

Oblotu dokonano 6 maja, jednak Royal Australian Air Force (królewskie wojska lotnicze Australii) poinformowały o tym wydarzeniu dopiero dziś. Samolot wystartował z zakładów Boeinga w Renton o 13:31 czasu miejscowego. Po 1h i 53 min lotu Poseidon wylądował na lotnisku Boeing Field, pod Seattle w stanie Waszyngton.

Tam australijski P-8A poddany zostanie pracom wykończeniowym. Producent zamontuje specjalistyczne wyposażenie pokładowe, niezbędne do realizacji misji bojowych. Na miejscu kontynuowane będą próby w locie. Pierwszy australijski Poseidon powinien trafić na Antypody pod koniec br.

Australijski morski samolot patrolowy P-8A Poseidon podczas pierwszego lotu z Renton do Boeing Field

RAAF zamówiły 8 morskich samolotów patrolowych P-8A, które są połączeniem kadłuba pasażerskiego Boeinga 737-800 ze skrzydłami modelu 737-900 (Zamówienie na kolejne P-8A, 2016-01-29). Docelowo Canberra zamierza nabyć 15 patrolowców, które zastąpią starzejące się AP-3C Orion. Poseidony pozyskiwane są w ramach Project Air 7000.

Canberra zakłada, że ostatnie P-8A rozpoczną służbę pod koniec lat 2020. Amerykański producent dostarczy również m.in. zestawy do szkolenia personelu obsługowego. W ich skład wejdą symulatory i pełnowymiarowe makiety podzespołów (Szkolenie australijskiego personelu obsługowego, 2016-02-04).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra