Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Holendrzy i Maltańczycy razem przeciwko piratom

Strategia i polityka, 25 lipca 2013

Holenderski okręt desantowy, HNLMS Johan de Witt (L801) wziął na pokład 22 maltańskich żołnierzy, którzy mają stanowić część jego zespołów interwencyjnych w ramach unijnej operacji Atalanta.

Maltańscy żołnierze na terenie Vliegbasis Gilze-Rijen w trakcie ćwiczenia desantu z pokładu śmigłowca Eurocopter AS-532U2 Cougar MK II / Zdjęcie: MO Holandii

Przez najbliższe miesiące maltańscy wojskowi będą stacjonować na pokładzie HNLMS Johan de Witt (Holandia i ChRL zacieśniają relacje wojskowe, 2013-07-16). Wraz z holenderskimi żołnierzami, wezmą udział w unijnej antypirackiej operacji Atalanta. Maltańczycy będą stanowili część zespołów interwencyjnych okrętu.

Do swojej dyspozycji będą więc mieli stacjonujący na pokładzie jednostki śmigłowiec Eurocopter AS-532U2 Cougar MK II oraz łodzie półsztywne. W minionych tygodniach Maltańczycy trenowali wykonywanie desantu z pokładu holenderskiego wiropłatu. Ćwiczenia realizowane były na terenie bazy wojsk lotniczych Holandii Vliegbasis Gilze-Rijen zlokalizowanej na południu kraju.

Jest to już 3. wspólna misja holenderskich i maltańskich wojskowych u wybrzeży Afryki. Obydwa państwa są żywo zainteresowane podniesieniem poziomu bezpieczeństwa na międzynarodowych szlakach handlowych, wiodących m.in. wodami Zatoki Adeńskiej (Gorsza kondycja piratów, 2013-07-19). Malta nie dysponuje jednak wystarczającymi środkami własnymi, w postaci odpowiednich okrętów nawodnych, aby pozwolić sobie na samodzielne działanie u Rogu Afryki.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.