Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Sukces HNLMS Groningen

Marynarka wojenna, Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 22 września 2016

Holenderski okręt patrolowy HNLMS Groningen pomógł w udaremnieniu przemytu kokainy na Karaibach.

Załoga okrętu patrolowego HNLMS Groningen udaremniła przemyt ok. 2 t kokainy do Ameryki Północnej / Zdjęcie: MO Holandii

Przed kilkoma dniami jeden z samolotów patrolowych Straży Wybrzeża USA (USCG) wykrył łódź motorową idącą wodami Morza Karaibskiego. Załoga patrolowca stwierdziła, że jednostka może służyć do przemytu kokainy do Ameryki Północnej. Natychmiast poinformowano o tym fakcie marynarzy z holenderskiego okrętu patrolowego HNLMS Groningen (P843), typu Holland, którzy ruszyli w pościg za przemytnikami.

Na pokład łodzi weszli żołnierze z zespołu interwencyjnego USCG. Po kilku godzinach przeszukiwań na pokładzie jednostki znaleziono skrytkę, w której znajdował się ładunek ok. 2 t kokainy. Substancja została zarekwirowana przez oficerów Straży Wybrzeża USA. Aresztowano 5-osobową załogę łodzi.

W czerwcu HNLMS Groningen rozpoczął nową misję antynarkotykową w rejonie Morza Karaibskiego (HNLMS Groningen w drodze na Karaiby, 2016-06-07). Jednostka ma wykrywać i zwalczać grupy piratów morskich i przemytników, a także udaremniać nielegalną imigrację. Na pokładzie okrętu stacjonuje śmigłowiec morski NH90 NFH (Wznowienie dostaw holenderskich NH90). Patrolowiec zastąpił na Karaibach fregatę rakietową HNLMS De Zeven Provinciën, typu De Zeven Provinciën, która pełniła służbę w pierwszym półroczu 2016 (De Zeven Provincien powstrzymuje przemyt, 2016-05-10). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.