Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Koniec testów USS Gabrielle Giffords

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 14 października 2016

Amerykański okręt USS Gabrielle Giffords zakończył pierwszą serię testów morskich.

USS Gabrielle Giffords wejdzie do służby w 2017 / Zdjęcie: Austal

Wczoraj USS Gabrielle Giffords (LCS 10), typu Independence, klasy Littoral Combat Ship (LCS), powrócił do Mobile w stanie Alabama. Przez ostatnie dni okręt przechodził serię testów morskich, realizowanych na Zatoce Meksykańskiej. Próby przeprowadzili przedstawiciele stoczni Austal USA. Stanowiły one jeden z ostatnich etapów przygotowań do przekazania okrętu US Navy.

Próby morskie USS Gabrielle Giffords objęły ocenę pracy podstawowych systemów pokładowych, w tym elementów układu napędowego, urządzeń obserwacji i analizy otoczenia, modułów łączności satelitarnej i nawigacji. W najbliższych tygodniach okręt przejdzie rutynowy przegląd, w trakcie którego usunięte zostaną usterki, wykryte podczas testów. Następnie jednostka najprawdopodobniej ponownie wyjdzie w morze, aby dokończyć serię prób, w tym m.in. dokonać oceny uzbrojenia, systemów zarządzania walką i samoobrony.

Przyszły USS Gabrielle Giffords jest 5. z okrętów typu Independence budowanych w układzie trimarana. Jednostka powstaje w stoczni Austal USA. Jej budowę zapoczątkowano wiosną 2014. W marcu ub.r. okręt zwodowano (Wodowanie USS Gabrielle Giffords, 2015-03-10), a kilka miesięcy później ochrzczono (Chrzest USS Gabrielle Giffords, 2015-06-15). LCS 10 nosi imię byłej członkini Izby Reprezentantów z Arizony. Gabrielle Giffords zrezygnowała z zasiadania z Kongresie USA po nieudanym zamachu na jej życie, zorganizowanym 8 stycznia 2011 w Tuscon. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.