Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Chrzest USS Gabrielle Giffords

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 15 czerwca 2015

W Alabamie ochrzczono USS Gabrielle Giffords (LCS 10), kolejną amerykańską fregatę rakietową typu Independence.

US Navy ochrzciła w sobotę USS Gabrielle Giffords (LCS 10), kolejną fregatę rakietową typu Independence. Okręt otrzymał imię od Gabrielle Giffords, byłej członkini Izby Reprezentantów z Arizony. Giffords zrezygnowała z zasiadania z Kongresie USA po nieudanym zamachu na jej życie, zorganizowanym 8 stycznia 2011 w Tuscon / Zdjęcie: Austal USA

Okręt ochrzczono podczas ceremonii zorganizowanej w sobotę na terenie stoczni Austal USA w Mobile, w Alabamie. Matką chrzestną jednostki została Jill Biden, żona wiceprezydenta Joe Bidena. USS Gabrielle Giffords zwodowano pod koniec lutego (Wodowanie USS Gabrielle Giffords, 2015-03-10). Przez ostatnie miesiące jednostka przechodziła serię testów portowych. Producent zabudował też ostatnie elementy wyposażenia pokładowego. Jednostka powinna wejść do służby w 2017, po zakończeniu prób odbiorczych i programu szkolenia i zgrywania załogi.

USS Gabrielle Giffords zbudowano w ramach porozumienia z 2012. US Navy zamówiła przed trzema laty 10 okrętów typu Independence od Austal USA i tyle samo jednostek typu Freedom, które dostarczy międzynarodowe konsorcjum z Lockheed Martinem na czele. Marynarka wojenna USA będzie eksploatować w przyszłości 32 fregaty typów Independence i Freedom (LCS zmienia się w FF, 2015-01-19). Uzupełni je 20 okrętów zbudowanych w ramach programu Small Surface Combatant (SSC).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.