Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wodowanie USS Gabrielle Giffords

Marynarka wojenna, 10 marca 2015

Austal USA zwodowała kolejny okręt klasy Littoral Combat Ship, typu Independence, przyszły USS Gabrielle Giffords (LCS 10).

W stoczni Austal USA w Mobile, w Alabamie zwodowano kolejny okręt klasy LCS, typu Independence, przyszły  USS Gabrielle Giffords (LCS 10) / Zdjęcie: US Navy

Okręt zwodowano pod koniec lutego w stoczni Austal USA w Mobile, w Alabamie. Przez najbliższe miesiące jednostka będzie przechodzić prace wykończeniowe. Otrzyma też pełne wyposażenie pokładowe. Oficjalna ceremonia nadania imienia USS Gabrielle Giffords odbędzie się pod koniec br.  

Latem 2015 okręt powinien trafić do US Navy. Przyszły użytkownik rozpocznie wówczas pierwsze testy jednostki. Ich zwieńczeniem będą wielomiesięczne próby morskie prowadzone u południowych wybrzeży USA. USS Gabrielle Giffords powinien wejść do służby w 2017.  

Przyszły USS Gabrielle Giffords budowany jest w ramach porozumienia z 2012. US Navy zamówiła wówczas 10 okrętów typu Independence od Austal USA (Stępka pod USS Montgomery, 2013-06-27, Stępka pod LCS 6, 2012-10-23) oraz tyle samo jednostek typu Freedom, budowanych przez wielonarodowe konsorcjum z Lockheed Martinem na czele (Stępka pod USS Wichita, 2015-02-10).  

Docelowo US Navy wprowadzi do służby 32 jednostki klasy LCS, które z czasem zostaną przemianowane na fregaty (LCS zmienia się w FF, 2015-01-19). Ich uzupełnieniem będzie 20 okrętów zbudowanych w oparciu o projekt LCS, które powstaną w ramach programu Small Surface Combatant (SSC).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.