Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowa misja HMAS Arunta

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 14 listopada 2016

Australijska fregata rakietowa skierowała się w rejon Bliskiego Wschodu, gdzie w najbliższych miesiącach będzie prowadzić działania bojowe.

Australijska fregata rakietowa HMAS Arunta rozpoczęła 3. w swojej historii misję bojową w rejonie Bliskiego Wschodu / Zdjęcie: MO Australii

Fregata rakietowa HMAS Arunta (FFH 151), typu Anzac, opuściła bazę morską HMAS Stirling w Australii Zachodniej i skierowała się w rejon Bliskiego Wschodu. Przez najbliższe 9 miesięcy jej 191-osobowa załoga będzie służyć m.in. na północno-zachodnich wodach Oceanu Indyjskiego, prowadząc działania bojowe nieopodal wschodnich wybrzeży Afryki oraz w pobliżu Zatoki Perskiej.

HMAS Arunta ma służyć w jednej z trzech grup zadaniowych (Combined Task Force 150, CTF-150), wchodzących w skład Combined Maritime Forces (CMF). Do zadań jednostki należeć będzie patrolowanie wybranych akwenów, ochrona idących nimi statków, walka z grupami piratów morskich i bojówkarzami ugrupowań ekstremistycznych oraz współpraca z innymi jednostkami CMF.

Od 1990 okręty Royal Australian Navy (królewskiej marynarki wojennej Australii) wykonały aż 63 misje bojowe w regionie (HMAS Perth na bliskowschodniej misji, 2016-09-05). Prowadzono je w ramach operacji Manitou. Stanowi ona wkład Australii w działania społeczności międzynarodowej, zmierzające do ochrony szlaków morskich i ograniczenia wpływów organizacji terrorystycznych, które utrzymują się m.in. z przemytu narkotyków. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.