Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Postępy w programie AWD

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 27 czerwca 2016

Pierwszy z australijskich niszczycieli rakietowych typu Hobart przygotowuje się do testów morskich.

W Adelaide na południu Australii trwają ostatnie przygotowania do testów morskich niszczyciela rakietowego HMAS Hobart, typu Hobart. Próby rozpoczną się w najbliższych miesiącach / Zdjęcie: ASC

Na południu Australii kontynuowane są prace nad 3 nowymi niszczycielami rakietowymi typu Hobart. Pierwszy z nich, przyszły HMAS Hobart (DDGH 39), jest obecnie przygotowywany do testów morskich. Pracownicy stoczni ASC z Adelaide uruchomili już większość systemów pokładowych okrętu, w tym elementy układu napędowego, urządzenia obserwacji i analizy otoczenia, a także system wykrywania, naprowadzania i kierowania ogniem Aegis.

HMAS Hobart jest ukończony w 92%. Próby morskie okrętu powinny rozpocząć się w najbliższych miesiącach. Wcześniej niszczyciel przejdzie kompleksowe testy w stoczni ASC (Testy wyposażenia HMAS Hobart, 2016-02-23).

W stoczni ASC prowadzone są prace nad pozostałymi niszczycielami rakietowymi typu Hobart, przyszłymi: HMAS Brisbane (DDGH 40) i HMAS Sydney (DDGH 41). Pierwsza z jednostek jest ukończona w 75%. Jej wodowanie zapowiedziano na 2017. Z kolei HMAS Sydney jest gotowy w 49% (Stępka pod ostatni AWD, 2015-11-19).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.