Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowe systemy łączności Anzaców

Marynarka wojenna, 02 grudnia 2013

Królewska Marynarka Wojenna Australii (RAN) wybrała dostawcę nowych systemów łączności dla użytkowanych przez siebie fregat typu Anzac.

Jedna z ośmiu australijskich fregat typu Anzac, HMAS Perth (FFH 157) podczas wielonarodowych ćwiczeń morskich Rim of the Pacific 2012 (RIMPAC) / Zdjęcie: US Navy

Wybór padł na brytyjską Selex ES Ltd. Wartość zleconych prac wynosi 188 mln AUD (532,2 mln PLN). W ramach realizacji zawartego porozumienia, Selex wyposaży australijskie okręty m.in. w nowoczesne zestawy łączności radiowej wraz z modułami kryptograficznymi.

Za dostawę i zabudowanie nowego wyposażenia odpowiadać będzie lokalna filia brytyjskiego przedsiębiorstwa, zlokalizowane w Melbourne na południowym wschodzie kraju, Selex ES. Realizacja zlecenia pozwoli na utworzenie co najmniej kilkudziesięciu nowych miejsc pracy.

Pierwsze fregaty typu Anzac ze zmodernizowanymi systemami łączności mają pojawić się w linii w 2018. Oprócz omawianego porozumienia, Selex otrzymał od RAN 5-letnie zlecenie na wsparcie techniczne i logistyczne okrętów, a także szkolenie ich załóg w obsłudze nowego wyposażenia. Jego wartość wynosi 18 mln AUD (50,9 mln PLN).

Zamontowanie nowych systemów łączności jest kolejnym etapem wieloletniego programu modernizacji australijskich Anzaców. Zakłada on również wymianę urządzeń pokładowych odpowiedzialnych m.in. za obserwację i analizę pola walki, a także częściową przebudowę pokładu lotniczego i hangaru, tak by w przyszłości bazowały na nich zakupione niedawno śmigłowce MH-60R Romeo (Australijskie MH-60R gotowe do służby w 2020, 2013-10-10). Na modernizację Anzaców zdecydował się również drugi z użytkowników okrętów tego typu, Królewska Marynarka Wojenna Nowej Zelandii (RNZN) (Modernizacja Anzac, 2012-12-13).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.