Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Sztokholm w siatce połączeń SIA

Lotnictwo cywilne, 16 grudnia 2016

Po uzyskaniu zgody organów regulujących, 30 maja 2017 wystartują rejsy Singapore Airlines do Sztokholmu.

Od 30 maja 2017 połączenie z Singapuru do Moskwy-Domodiedowa zostanie przedłużone do Sztokholmu / Zdjęcie: Singapore Airlines

Po uzyskaniu zgody organów regulujących, rejsy do Sztokholmu wystartują 30 maja 2017 roku i będą obsługiwane przez Airbusy A350-900 (10-tysięczny Airbus dostarczony , 2016-10-15). Nowe połączenie będzie dopełnieniem istniejącego rejsu do Kopenhagii, zwiększając w ten sposób ofertę singapurskiego przewoźnika pomiędzy Azją Południową i Europą Północną (Singapurski A350 ląduje w Dusseldorfie, 2016-07-23).

Singapore Airlines (SIA) latają obecnie 4 razy w tygodniu z Singapuru do Moskwy-Domodiedowa. Od 30 maja ilość lotów wzrośnie do 5 tygodniowo, a połączenie zostanie przedłużone do lotniska Arlanda w Sztokholmie. Rejsy wykonywane będą w poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki i soboty.

Pasażerowie będą korzystać z produktu najnowszej generacji Singapore Airlines, kabiny samolotu A350-900. Obejmuje ona miejsca w nowych klasach biznes (42), ekonomicznej premium (24) i ekonomicznej (287), jak również wielokrotnie nagradzany system rozrywki pokładowej KrisWorld.

Samoloty będą startować z Singapuru o 00:20 i lądować w Moskwie o 6:00. Wylot do Sztokholmu nastąpi o 7:15, a lądowanie w stolicy Szwecji – o 8:25 (wszystkie czasy lokalne). Rejs powrotny ze Sztokholmu rozpocznie się o 10:25 i wyląduje w Moskwie o 13:30. A350-900 wyleci stamtąd o 15:00, aby znaleźć się w Singapurze następnego dnia o 6:15.

Scandinavian Airlines, partner z sojuszu Star Alliance, będą oferowały to połączenie w ramach umowy code-share. Po uzyskaniu odpowiednich zgód od organów ochrony konkurencji, nowe połączenie zostanie również włączone do umowy joint-venture pomiędzy oboma liniami, która weszła w życie w 2013 i obejmuje loty pomiędzy Skandynawią a Singapurem.

Przyglądaliśmy się potencjałowi połączeń do Sztokholmu od kilku lat i jesteśmy zadowoleni, że możemy w tej chwili wprowadzić połączenie do stolicy Szwecji przy użyciu najnowszych samolotów w naszej flocie – A350-900. Zachęcające jest również to, że nasza współpraca ze Scandinavian Airlines jest coraz bliższa – powiedział prezes Singapore Airlines Goh Choon Phong.

Jest to kolejny przykład na to, jak razem z partnerami możemy wspólnie zaoferować więcej możliwości podróży naszym klientom, wobec rosnącego zapotrzebowania na podróże pomiędzy Południowo-Zachodnim Pacyfikiem a Europą Północną. Dzięki nowemu połączeniu do Sztokholmu, które uzupełni istniejące połączenie do Kopenhagii, klienci będą wkrótce mieli wybór pomiędzy dwoma wygodnymi wrotami do odkrywania coraz popularniejszych krajów skandynawskich – dodał Goh Choon Phong.

Cieszymy się z rozwoju naszej współpracy z Singapore Airlines i z możliwości zaoferowania naszym klientom nowej trasy ze Sztokholmu do Singapuru oraz dalej do Azji, Australii i Nowej Zelandii – stwierdził prezes Scandinavian Airlines Rickard Gustafson.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.