Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Spirit odbierają pierwszego A320neo

Lotnictwo cywilne, 12 października 2016

Niskokosztowe linie Spirit z USA odebrały pierwszego Airbusa A320neo.

Do końca br. Spirit Airlines odbiorą 5 A320neo / Zdjęcie: Airbus

W ubiegły piątek do floty niskokosztowych Spirit Airlines dołączył pierwszy wąskokadłubowy A320neo. Samolot, noszący nr ser. MSN 6833, przybył do międzynarodowego portu lotniczego Fort Lauderdale/Hollywood z wytwórni Airbusa w Hamburgu, z międzylądowaniem w Goose Bay.

Spirit są pierwszymi liniami lotniczymi z USA, które eksploatują A320neo. Przewoźnik zamówił 55 samolotów tego typu, przystosowanych do przewozu 182 pasażerów. Wszystkie napędzane będą silnikami Pratt & Whitney Pure Power PW1100-JM.

5 A320neo dostarczy Spirit przedsiębiorstwo leasingowe AerCap, a pozostałe producent. Do końca br. amerykański przewoźnik ma odebrać jeszcze 4 samoloty. Loty komercyjne A320neo należącego do Spirit rozpoczną się na początku listopada (Pierwszy A321 z Mobile dla Spirit , 2016-09-20).

Spiritsą 4. towarzystwem z Ameryk, które użytkuje A320neo. Wcześniej samoloty tego typu odebrały LATAM, Volaris i VivaAerobus. Kolejnym odbiorcą będą linie Frontier, jednak zamówione przez nie A320neo napędzane będą silnikami CFM Leap-1A (VivaAerobus odebrały pierwszego A320neo, 2016-10-06, Volaris kolejnym użytkownikiem A320neo, 2016-09-13, Nowe Airbusy dla LATAM, 2016-08-31).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra