Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowe kabiny Airbusa

Lotnictwo cywilne, 24 marca 2016

Koncern z Tuluzy wprowadza na rynek nowy typ kabin samolotów pasażerskich pod nazwą Airspace by Airbus.

Projekt kabiny A330neo czerpie inspiracje z wnętrza wprowadzonego już na rynek A350

Airbus przedstawił innowacyjny projekt kabiny pod nazwą Airspace by Airbus. Nowa filozofia europejskiego przedsiębiorstwa łączy dbałość o najwyższy komfort pasażerów z podwyższaniem skuteczności operacyjnej linii lotniczych. Airspace reprezentuje to, co najlepsze w sferze projektowania i innowacyjności kabin Airbusa; to wyszukane elastyczne tło, które pozwoli liniom lotniczym umacniać swój wizerunek.

Airbus wprowadza także nową kabinę dla A330neo, która jest syntezą nowej filozofii Airspace by Airbus. Jej projekt czerpie inspiracje z kabiny szerokokadłubowego, wprowadzonego już na rynek A350 (Pierwszy A350-900 dla Singapore Airlines, 2016-03-03, Montaż końcowy pierwszego A350-1000, 2016-02-10).

Historia sukcesów Airbusa sprowadza się do nieustających innowacji, a udoskonalenia w kabinie zawsze były traktowane jako kluczowe – powiedział dr Kiran Rao, wiceprezes wykonawczy ds. strategii i marketingu Airbusa. – Pozytywne opinie pasażerów na temat A350 i wykorzystanie przez nas technologii i elementów kabiny A350 w A330neo, sprawiają, że z dumą połączyliśmy zasady projektowania kabin samolotów Airbusa, które stanowią wyróżnik nowej marki – Airspace by Airbus.

We wszystkich kabinach Airbusa będą stosowane oświetlenie LED, czyste, proste linie i kształty oraz otwarte przestrzenie

Nowy A330neo pomoże wypromować tę markę i wraz z A350 daje początek nowej linii kabin Airbusa. Ma ona inspirować i zachęcać linie lotnicze do oferowania pasażerom nowej generacji podniebnej podróży, większego komfortu, uwzględniania indywidualnych upodobań, a równocześnie do optymalizacji ekonomiki samolotów – dodał dr Rao.

Nowa kabina koncentruje się na czterech kluczowych obszarach: komforcie, nastroju, obsłudze i wystroju wnętrza. Komfort oznacza więcej miejsca dla pasażera i przestrzeni do odpoczynku. Nastrój to zastosowanie nastrojowego oświetlenia, większe wyciszenie kabiny i poczucie przestrzeni. Usługi nowej generacji obejmują interaktywną rozrywkę pokładową i dostęp do internetu, nowe toalety i ulepszone środowisko pracy dla załogi. Wystrój wnętrza to możliwości dostosowania kabiny do indywidualnych potrzeb, większa ergonomia i projektowanie wnętrza tak, by sprzyjało poprawie ekonomii działania linii lotniczych.

Pasażerowie będą mieli do dyspozycji większe schowki na bagaż podręczny, szersze fotele i przejścia, a także dużo miejsca na stopy pod fotelem / Rysunki: Airbus

Kabiny Airspace będą inspirujące, piękne, funkcjonalne i bardziej sprzyjające odpoczynkowi. Pasażerowie docenią większe schowki na bagaż podręczny, przestronne, nowoczesne toalety, szersze fotele i przejścia, a także dużo miejsca na stopy pod fotelem.

We wszystkich kabinach Airbusa będą konsekwentnie stosowane charakterystyczne elementy wystroju: oświetlenie LED, czyste, proste linie i kształty, otwarte przestrzenie, a także jedyna w swoim rodzaju przestrzeń powitalna, którą można dostosować do indywidualnych potrzeb. Nowa kabina zaprojektowana dla A330neo ma nie tylko potęgować wrażenie przestrzeni, ale realnie ją zwiększać (Airbus zwiększa produkcję A330, 2016-02-26, Sharklety dla A330neo, 2015-04-24).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra