Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Prace wykończeniowe Zumwaltów

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 28 listopada 2016

BAE Systems przeprowadzi prace wykończeniowe 2 niszczycieli rakietowych typu Zumwalt.

USS Zumwalt podczas prób morskich / Zdjęcie: USN

Departament Obrony USA zlecił BAE Systems przeprowadzenie prac wykończeniowych niszczycieli rakietowych USS Zumwalt (DDG 1000) i USS Michael Monsoor (DDG 1001), typu Zumwalt (Awaria USS Zumwalt, 2016-11-23; Chrzest USS Michael Monsoor, 2016-06-23). Prace rozpoczną się w grudniu i potrwają do 2021. W pierwszym etapie ich koszt wyniesie zaledwie 10,3 mln USD (42,7 mln zł). W przyszłości wartość może wzrosnąć do 192,7 mln USD (799,3 mln zł).

Prace wykończeniowe będą prowadzone w zakładach BAE Systems zlokalizowanych w San Diego, w Kalifornii. Obejmą one m.in. montaż elementów uzbrojenia i uruchomienie systemu zarządzania walką, a także przebudowę lub remont fragmentów kadłuba i nadbudówki okrętów. Producent będzie też odpowiedzialny za przygotowanie jednostek do służby, w tym współorganizację ostatnich testów morskich, poprzedzających rozpoczęcie działań operacyjnych.

BAE Systems opracowało nowe 155-mm armaty morskie Advanced Gun System (AGS) z lufami o długości 62 kalibrów. Stanowią one główne uzbrojenie artyleryjskie Zumwaltów. Działa przystosowano do wystrzeliwania precyzyjnych, kierowanych pocisków Long Range Land Attack Projectile (LRLAP) na odległość do 150 km (Zumwalty bez amunicji , 2016-11-15). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.