Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Patrouille de France w Ameryce Pn.

Lotnictwo wojskowe, 28 lutego 2017

Zespół akrobacyjny Patrouille de France odbędzie pierwsze w historii tournee na terenie USA i Kanady.

Z okazji wizyty w Ameryce Pn. samoloty Patrouille de France otrzymały nowe malowanie / Zdjęcie: MO Francji

Władze w Paryżu postanowiły w niezwykły sposób uhonorować 100. rocznicę przystąpienia Stanów Zjednoczonych Ameryki do I wojny światowej. Jeden z najstarszych i najlepszych zespołów akrobacyjnych świata – Patrouille de France – weźmie udział w kilkunastu pokazach lotniczych i wydarzeniach na terenie USA i Kanady (Paris Air Show 2015: Jakość, nie ilość, 2015-06-15.

Do Ameryki Północnej wyruszy 10 samolotów Alpha Jet, wchodzących w skład zespołu, pojedynczy transportowiec A400M, przewożący bagaż i wyposażenie oraz 72 pilotów i członków personelu obsługowego Armée de l'air (wojsk lotniczych Francji).

Trasa francuskich samolotów będzie prowadzić przez W. Brytanię, Islandię i Grenlandię do Bagotville w Kanadzie, gdzie przylecą 19 marca. W następnym tygodniu samoloty Patrouille de France wykonają m.in. przelot nad Statuą Wolności w Nowym Jorku.

W planie są też wizyty w bazie Pensacola, gdzie stacjonuje zespół akrobacyjny US Navy Blue Angels i w bazie Nellis – mateczniku zespołu akrobacyjnego USAF Thunderbirds, a także przelot nad słynnym mostem Golden Gate w San Francisco. 4 maja Francuzi wyruszą w drogę powrotną, także z Bagotville.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.