Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Belgijskie NH90 w komplecie

Lotnictwo wojskowe, 21 marca 2017

Siły zbrojne Belgii odebrały 8., ostatni z zamówionych, śmigłowiec NH90.

Belgia dysponuje obecnie wszystkimi 8 zamówionymi śmigłowcami NH90 / Zdjęcie: MO Belgii

Wczoraj po południu w bazie Koksijde wylądował ostatni śmigłowiec NH90, z 8 zamówionych przez siły zbrojne Belgii w czerwcu 2007. Przybył on bezpośrednio z zakładów Airbus Helicopters w niemieckim Donauwörth (Belgijskie NH90 NFH w służbie, 2015-08-24).

Rząd w Brukseli zamówił po 4 wiropłaty wersji morskiej (NFH) i lądowej (TTH). Te ostatnie wchodzą w skład 18. eskadry i operują z bazy Beauvechain, wspierając działania wojsk lądowych.

W przyszłym roku NH90 NFH zastąpią we flocie 40. eskadry przestarzałe Sea Kingi, używane do zadań poszukiwawczo-ratowniczych. Nowe wiropłaty będą używane także do transportu zaopatrzenia, zwalczania okrętów podwodnych i walki z piractwem. Są one przystosowane do operowania z pokładów fregat Leopold I (F930) i Louise-Marie (F931), typu Karel Doorman (Leopold I na ćwiczeniach, 2016-06-28).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.