Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwsza misja Aquitaine

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 21 grudnia 2015

Francuska fregata rakietowa Aquitaine rozpoczęła pierwszą misję bojową.

Fregata rakietowa typu FREMM, Aquitaine (D650), rozpoczęła pierwszą misję bojową. Okręt będzie operował na Oceanie Indyjskim / Zdjęcie: MO Francji

Przed kilkoma dniami fregata rakietowa Aquitaine (D650), typu FREMM, opuściła port macierzysty w Breście. Okręt skierował się w stronę Oceanu Indyjskiego, na wodach którego spędzi najbliższe miesiące. Jednostka wejdzie w skład wielonarodowej lotniskowcowej grupy bojowej, na czele której stoi francuski atomowy lotniskowiec Charles de Gaulle (R91, HMS Defender dołączył do grupy CdG, 2015-12-16; CdG na czele TF 50, 2015-12-10).

Na początku grudnia dowództwo Marine Nationale (marynarki wojennej Francji) ogłosiło, że pierwsza z francuskich fregat typu FREMM uzyskała całkowitą zdolność operacyjną (Aquitaine gotowa do służby, 2015-12-09). Wydarzenie poprzedziła seria intensywnych prób morskich, które pozwoliły na ocenę pracy jego urządzeń pokładowych i elementów uzbrojenia (Kolejne próby ogniowe Aquitaine, 2015-05-23).

W ramach pierwszej misji bojowej Aquitaine zapewni ochronę siłom morskim wielonarodowej koalicji zaangażowanej w ataki na pozycje islamistów w Iraku i Syrii. Poza wspomnianym Charles de Gaulle francuską banderę reprezentują też: fregata rakietowa Chevalier Paul (D621), typu Horizon, fregata ZOP La Motte-Picquet (D645, La Motte-Picquet w Arktyce, 2015-01-07), typu Georges Leygues (F70), okręt zaopatrzeniowy Marne (A630), typu Durance i atomowy okręt podwodny typu Rubis.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.