Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USS Donald Cook w drodze do Roty

Marynarka wojenna, 03 lutego 2014

Pierwszy z amerykańskich niszczycieli rakietowych typu Arleigh Burke, USS Donald Cook (DDG 75), znajduje się już w drodze do bazy Armada Española (marynarki wojennej Hiszpanii) w Rocie, na południu kraju.

USS Donald Cook dotrze do Roty w połowie lutego. W najbliższym czasie dołączy do niego USS Ross. Ostatnie 2 Arleigh Burke znajdą się w Hiszpanii w 2015 / Zdjęcie: US Navy

Okręt opuścił port macierzysty Naval Station Norfolk w Wirginii pod koniec minionego tygodnia. Obrał kurs na Base Naval de Rota na południu Hiszpanii, gdzie będzie stacjonował wraz z 3 innymi niszczycielami omawianego typu: USS Carney (DDG 64), USS Ross (DDG 71) i USS Porter (DDG 78). Zgodnie z amerykańsko-hiszpańskim porozumieniem, okręty te mają stanowić europejski element systemu obrony przeciwrakietowej USA (Hiszpanie zgadzają się na Aegis, 2012-11-19).

Za wsparcie techniczne amerykańskich niszczycieli odpowiadać będzie miejscowa Navantia (Navantia wesprze amerykańskie niszczyciele, 2013-07-11, Arleigh Burke pod opieką Navantii, 2013-09-28. Wartość zleconych Hiszpanom prac może wynieść 200 mln EUR (849,9 mln zł) i zająć 100 tys. - 200 tys. rbh.

Poza głównym zadaniem, amerykańskie Arleigh Burke będą angażować się też w ćwiczenia morskie prowadzone wspólnie z okrętami Armada Española oraz innych państw sojuszniczych. Niewykluczone, że okręty włączą się również w wielonarodowe operacje antypirackie na wodach Morza Śródziemnego oraz zachodnich wodach Oceanu Indyjskiego (Zmiana dowództwa operacji Atalanta, 2013-08-09).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.