Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USS Carney testuje SeaRAM

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 19 sierpnia 2016

US Navy przeprowadziła test systemu obrony bezpośredniej SeaRAM zamontowanego na niszczycielu rakietowym USS Carney.

SeaRAM powstał z połączenia elementów zestawu obrony bezpośredniej Mk15 Phalanx Block 1B, w tym radiolokatora i optoelektronicznych urządzeń obserwacji otoczenia z 11-prowadnicową wyrzutnią pocisków rakietowych rodziny RIM-116 RAM (Rolling Airframe Missile). Na potrzeby niedawnych testów użyto pocisków nowej generacji RIM-116 RAM Block 2 (RIM-116C), które mają m.in. większy zasięg i lepszą manewrowość / Zdjęcie: USN

Stacjonujący w hiszpańskiej Rocie niszczyciel rakietowy USS Carney (DDG 64), typu Arleigh Burke, wyposażono w system obrony bezpośredniej (CIWS) Mk15 Mod 31 SeaRAM. W lipcu US Navy i Raytheon przeprowadziły test z użyciem nowego zestawu. W próbie posłużono się celem latającym BQM-74E, który symulował nieprzyjacielski pocisk manewrujący.

Nadlatujący obiekt został wykryty przez radiolokatory USS Carney. Następnie dowódca okrętu podjął decyzję o jego zniszczeniu przy użyciu SeaRAM. W kierunku celu powietrznego odpalono pojedynczy pocisk rakietowy RIM-116 RAM Block 2 (RIM-116C), który zniszczył BQM-74E.

USS Carney jest 2. z 4 amerykańskich niszczycieli rakietowych stacjonujących w Rocie, który wyposażono w nowy system obrony powietrznej. W marcu podobny test przeprowadziła załoga USS Porter (DDG 78), typu Arleigh Burke (Testy SeaRAM z DDG, 2016-03-10). W przyszłości systemy SeaRAM otrzymają pozostałe jednostki przebazowane do Hiszpanii: USS Ross (DDG 71) i USS Donald Cook (DDG 75, USS Donald Cook w Rocie, 2014-02-12).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.