Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

LOT poleci z Budapesztu do USA

Lotnictwo cywilne, 07 lipca 2017

PLL LOT ogłosiły nowe połączenia dalekiego zasięgu – z Budapesztu do Nowego Jorku i Chicago. Obydwa ruszą w maju 2018, odpowiadając na zapotrzebowanie na bezpośrednie rejsy między Węgrami a USA. Ostatni raz Węgry miały bezpośrednie połączenie z USA w 2011.

Rejsy PLL LOT z Budapesztu do Nowego Jorku i Chicago ruszą w maju 2018 / Zdjęcie: Portu lotniczy Budapeszt

Rejsy do Nowego Jorku będą wykonywane 4 razy w tygodniu (w poniedziałki, czwartki, piątki i niedziele), a do Chicago – 2 razy w tygodniu (we wtorki i soboty), przez cały rok. Na lotnisku w Budapeszcie na stałe bazować będzie jeden z Dreamlinerów LOT-u.

– Między Budapesztem a Nowym Jorkiem i Chicago podróżuje rocznie ponad 165 tysięcy osób. Dziś przesiadają się głównie we Frankfurcie, Paryżu, Amsterdamie czy Londynie, co znacznie wydłuża ich podróż. Wierzymy, że mieszkańcy Budapesztu i okolic zasługują na lepszy produkt i dlatego zdecydowaliśmy o uruchomieniu bezpośrednich połączeń między Węgrami a USA. Nasza strategia zakłada wykorzystanie każdej okazji biznesowej, a takiego potencjału nie wolno nam zmarnować – mówi Rafał Milczarski, prezes LOT-u.

Jak wykazują analizy przeprowadzone przez LOT, z bezpośrednich połączeń z Budapesztu będą korzystać nie tylko mieszkańcy węgierskiej stolicy, ale również innych węgierskich miast, wschodniej Austrii, Słowacji, zachodniej Rumunii czy państw bałkańskich. W odległości zaledwie dwóch godzin jazdy samochodem od budapesztańskiego lotniska mieszka ponad 8 mln mieszkańców i to wszystkim im dedykowane są nowe połączenia.

– Zarówno w Nowym Jorku jak i Chicago mieszka wiele osób pochodzących z tej części Europy. Rozwijają się też relacje gospodarcze. Nowe bezpośrednie połączenia z pewnością będą stanowić dodatkowy impuls dla wzrostu zarówno liczby pasażerów jak i przewozów cargo. Co ważne oferta połączeń atlantyckich z Budapesztu będzie uzupełnieniem oferty połączeń z Warszawy, ale nie będzie z nią bezpośrednio konkurować – dodaje Milczarski (Wznowienie lotów Kraków – Chicago, 2017-07-04).

– Jesteśmy dumni będąc pierwszą bazą Polskich Linii Lotniczych LOT poza granicami Polski, z której uruchomione zostaną dwa kluczowe atlantyckie połączenia z Budapesztu do Nowego Jorku i Chicago. To bez wątpienia historyczny moment dla wszystkich trzech krajów – Polski, Węgier i USA oraz wspaniała wiadomość dla pasażerów zarówno z Węgier, jak i ze Stanów Zjednoczonych – mówi Jost Lammers, prezes portu lotniczego Budapeszt im. Ferenca Liszta.

– Nasze analizy rynkowe wyraźnie pokazały, że bezpośrednie połączenie pomiędzy najważniejszymi miastami położonymi na Wschodnim Wybrzeżu, w środkowo-zachodniej części USA a Budapesztem mają ogromny potencjał i będą cieszyły się popularnością pośród wszystkich pasażerów, zarówno podróżujących w klasie ekonomicznej jak i klasie biznes. Połączenie lotnicze obsługiwane przez nowoczesne Boeingi 787 Dreamliner pozwolą także na rozwinięcie przewozu cargo co niewątpliwie wpłynie na rozwój biznesu – dodaje Lammers.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.