Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Inauguracja nowych tras easyJet z Krakowa

Lotnictwo cywilne, 04 listopada 2016

Na początku listopada linie easyJet zainaugurowały 4 nowe trasy z Krakowa do: Genewy, Manchesteru, Wenecji i Neapolu.

2 listopada linie easyJet wykonały pierwszy lot na trasie Kraków – Neapol

Rejsy do pierwszych 3 miast rozpoczęły się we wtorek, 1 listopada, natomiast do Neapolu dzień później. Loty do Genewy odbywają się we wtorki i soboty, do Manchesteru i Wenecji we wtorki, czwartki i soboty, zaś do Neapolu we środy i soboty. Co ciekawe, easyJet jest już trzecim niskokosztowym przewoźnikiem oferującym w sezonie zimowym rejsy z Krakowa do Manchesteru. Loty na tej trasie wykonują już Jet2.com i Ryanair (easyJet i Amadeus kontynuują współpracę, 2016-08-24).

W tegorocznym sezonie letnim w Międzynarodowym Porcie Lotniczym im. Jana Pawła II Kraków-Balice obsłużono o 16% pasażerów więcej niż analogicznym okresie ub. r. Do 1 listopada br. włącznie z usług tego lotniska skorzystało 4 221 171 podróżnych, czyli tylu, ilu w całym 2015. Oznacza to, że liczba pasażerów obsłużonych przez kolejne 60 dni będzie równa wzrostowi liczby podróżnych w tym roku.

Następnego dnia odbyła się oficjalna ceremonia inauguracji rejsów z Krakowa do Wenecji / Zdjęcia: MPL Kraków-Balice

W październiku br. krakowskie lotnisko obsłużyło 445 047 podróżnych, czyli o 19% więcej niż w tym samym miesiącu ub.r. W ostatnim miesiącu sezonu letniego przeprowadzono na nim 3 680 operacji lotniczych, czyli o 16% więcej niż w październiku 2015. Od początku roku do 31 października w Kraków Airport obsłużono 4 210 465 pasażerów, czyli o 17% więcej niż w tym samym okresie 2015.

Linie easyJet, które zainaugurowały loty do Krakowa 13 października 2004, były trzecim po Germanwings i SkyEurope tanim przewoźnikiem, który rozpoczął rejsy do stolicy Małopolski. Obecnie zajmują one 2. miejsce po Ryanairze pod względem liczby przewożonych pasażerów na trasach z i do Krakowa. W tegorocznym sezonie zimowym easyJet obsługuje 14 tras z Krakowa do: Bazylei, Belfastu, Bristolu, Edynburga, Genewy, Hamburga, Liverpoolu, Londynu-Gatwick, Lyonu, Manchesteru, Mediolanu-Malpensy, Neapolu, Paryża-Charles de Gaulle i Wenecji (Zimowy rozkład lotów z Krakowa, 2016-10-28).

Na podstawie informacji Marcina Sigmunda


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.