Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wsparcie dla duńskich CV90

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 26 września 2016

BAE Systems Hägglunds podpisało z duńskim rządem umowę w sprawie integracji, modernizacji i wsparcia eksploatacji bwp CV90.

Umowa pomiędzy DALO i BAE Systems Hägglunds dotyczy wsparcia eksploatacji 44 bwp CV90, używanych przez Hæren / Zdjęcie: BAE Systems Hägglunds

BAE Systems Hägglunds zawarło z rządem Danii umowę dotyczącą integracji systemów, ulepszenia zdolności i wsparcia eksploatacji 44 gąsienicowych bojowych wozów piechoty CV90. Porozumienie z duńską Agencją Zamówień Obronnych i Logistyki (DALO) obejmuje również budowę prototypów, integrację sprzętu dostarczonego przez rząd, bezpieczeństwo systemów oraz obsługę techniczną, naprawy i przeglądy naprawcze.

To strategiczny kontrakt, który podkreśla dobre relacje z duńskim partnerem. Zdajemy sobie sprawę z wagi zamówienia dla naszego duńskiego klienta i jesteśmy gotowi, aby wywiązać się z naszych zobowiązań – powiedział Peter Nygren, dyrektor rozwoju biznesu w BAE Systems Hägglunds.

Kontrakt obejmuje kompleksową współpracę przemysłową pomiędzy BAE Systems i partnerami przemysłowymi w Danii. Rozwiązanie przemysłowe BAE Systems stanowi podstawę do utworzenia nowych miejsc pracy, potencjalnego transferu technologii i inwestycji. Od 2009 działalność przemysłowa BAE Systems przyniosła gospodarce duńskiej blisko 300 mln euro w ramach zobowiązania do korzystania z duńskich przedsiębiorstw w ramach wsparcia eksploatacji bwp CV90 należących do Hæren (królewskich wojsk lądowych).

– Dzięki współpracy DALO z BAE Systems Hägglunds będziemy eksploatować i rozwijać bwp CV90 przez długi czas – powiedział płk Anders Maerkedahl Pedersen, szef Departamentu Wojsk Lądowych DALO.

Bwp CV90 jest eksploatowany na całym świecie, m.in. w ramach misji ONZ i NATO. Obecnie przez 7 krajów europejskich, w tym cztery państwa członkowskie NATO, używanych jest ponad 1280 CV90, w 9 wariantach (Modernizacja szwedzkich CV90 , 2016-03-29). Obecnie trwa produkcja najnowszego wariantu CV90, przeznaczonego dla Norwegii (Norwegia odebrała pierwsze seryjne CV90, 2015-09-08).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.