Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

HMAS Newcastle wspierała 5. Flotę USN

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 20 września 2017

Australijska fregata rakietowa HMAS Newcastle zakończyła udział w operacjach morskich prowadzonych na Zatoce Perskiej.

Od 1990 okręty marynarki wojennej Australii wykonały aż 64 misje bojowe w rejonie Oceanu Indyjskiego i Bliskiego Wschodu. Prowadzono je w ramach operacji Manitou. Stanowi ona wkład Australii w działania społeczności międzynarodowej, zmierzające do ochrony szlaków morskich i ograniczenia wpływów organizacji terrorystycznych, które utrzymują się m.in. z przemytu narkotyków / Zdjęcie: MO Australii

Przez ostatnie dwa tygodnie australijska fregata rakietowa HMAS Newcastle (FFG 06), typu Adelaide, uczestniczyła w serii operacji morskich prowadzonych na obszarze odpowiedzialności 5. Floty US Navy, w tym na Zatoce Perskiej. Okręt współdziałał m.in. z jednostkami wchodzącymi w skład amerykańskiej lotniskowcowej grupy bojowej (CSG) nr 11, na czele której stoi atomowy lotniskowiec USS Nimitz (CVN 68), typu Nimitz (Dłuższa misja USS Nimitz, 2017-08-11).

Od kilku miesięcy HMAS Newcastle prowadzi działania operacyjne na wodach Oceanu Indyjskiego (Nowa misja HMAS Newcastle, 2017-06-28). Okręt działa w ramach jednej z 3 grup zadaniowych (Combined Task Force 150, CTF-150), wchodzących w skład Combined Maritime Forces (CMF).

Do zadań HMAS Newcastle należy patrolowanie wybranych akwenów i kontrola lokalnych szlaków żeglugowych oraz ochrona idących nimi statków przed piratami morskimi. Australijscy marynarze próbują też powstrzymać przemyt narkotyków drogą morską. Jednostka zastąpiła w tej roli fregatę rakietową HMAS Arunta (FFH 151), typu Anzac (Powrót HMAS Arunta, 2017-07-11). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.