Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Koniec misji HMS Iron Duke

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 06 lipca 2016

Brytyjska fregata rakietowa HMS Iron Duke jest w drodze powrotnej do portu morskiego w Portsmouth. Ostatnie miesiące okręt spędził na północnym Atlantyku.

Ostatnie miesiące załoga HMS Iron Duke spędziła służąc w ramach SNMG 1 / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Jutro do HMNB (Her Majesty's Naval Base) Portsmouth na południu kraju wejdzie brytyjska fregata rakietowa HMS Iron Duke (F234), typ 23. Okręt zakończy wówczas ostatnią w swojej dotychczasowej historii misję bojową, prowadzoną w ramach morskiej grupy bojowej NATO.

HMS Iron Duke opuścił bazę w Portsmouth na początku stycznia (Nowa misja HMS Iron Duke, 2016-01-12). Okręt skierował się na północ Atlantyku, w pobliże Norwegii. Wkrótce fregata dołączyła do innych jednostek wchodzących w skład Stałego Zespołu Okrętów NATO Grupa 1 (SNMG 1).

Misja brytyjskiej fregaty trwała 180 dni. W tym czasie okręt przeszedł ponad 41,5 tys. km. HMS Iron Duke wziął udział w serii wielonarodowych ćwiczeń morskich, w tym Baltops 16, Cold Response i Joint Warrior. Jednostka odbyła 19 kurtuazyjnych wizyt w portach morskich 10 państw regionu.

Najnowsza misja HMS Iron Duke była okazją do oceny efektów modernizacji okrętu. W ostatnich latach fregata przeszła gruntowny przegląd. Dokonano też naprawy niesprawnego lub wymiany przestarzałego wyposażenia pokładowego. Jednostka otrzymała m.in. nową stację radiolokacyjną średniego zasięgu, Artisan 3D typu 997 (DSEI 2015: Ekspozycja okrętów, 2015-09-15).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.