Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Opublikowano listę ofiar wypadku C-2A

Marynarka wojenna, Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 27 listopada 2017

US Navy opublikowała listę ofiar wypadku samolotu transportowego C-2A Greyhound, który rozbił się w zeszłym tygodniu nad Pacyfikiem.

W wypadku samolotu transportowego C-2A Greyhound zginęło trzech żołnierzy US Navy (od lewej): Lieutenant Steven Combs, Aviation Boatswain’s Mate (Equipment) Airman Matthew Chialastri i Aviation Ordnanceman Airman Apprentice Bryan Grosso / Zdjęcie: US Navy

W zeszłotygodniowym wypadku śmierć poniosło trzech żołnierzy: Lieutenant Steven Combs, Aviation Boatswain’s Mate (Equipment) Airman Matthew Chialastri i Aviation Ordnanceman Airman Apprentice Bryan Grosso. Wszyscy trzej znajdowali się na pokładzie samolotu transportowego C-2A Greyhound, który w ubiegłą środę spadł do Morza Filipińskiego, ok. 920 km na południowy wschód od Okinawy (Wypadek C-2A Greyhound, 2017-11-22).

W chwili wypadku na pokładzie samolotu znajdowało się jedenaście osób. W pierwszych godzinach akcji poszukiwawczej udało się zlokalizować i podjąć z wody ośmiu marynarzy. Operację koordynowano z pokładu atomowego lotniskowca USS Ronald Reagan (CVN 76), typu Nimitz.

W operacji uczestniczyły okręty i statki powietrzne US Navy i Japońskich Morskich Sił Samoobrony (USN rozszerza poszukiwania załogi C-2A, 2017-11-23). Akcję poszukiwawczą zakończono po dwóch dniach (Zakończono poszukiwania zaginionych marynarzy, 2017-11-24).

Rozbity w środę samolot transportowy C-2A Greyhound latał w składzie Fleet Logistics Support Squadron Three Zero, Providers. W chwili zdarzenia Greyhound wykonywał lot z Marine Corps Air Station Iwakuni w kierunku wspomnianego USS Ronald Reagan, transportując pasażerów i dodatkowy ładunek towarowy. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.