Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Babcock w przetargu na typ 31e

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 08 stycznia 2018

Brytyjskie Babcock poinformowało o utworzeniu konsorcjum Team 31, które ma ubiegać się o zlecenie na budowę nowych, lekkich fregat rakietowych dla Royal Navy.

Babcock i Thales zamierzają wykorzystać doświadczenie ze współpracy w ramach Aircraft Carrier Alliance, konsorcjum odpowiedzialnego za dostawę dwóch lotniskowców typu Queen Elizabeth, wspólnie ubiegając się o nowe zlecenie od Royal Navy. Na drodze do podpisania kontraktu stanąć może im m.in. BAE Systems, trzeci członek wspomnianego ACA / Zdjęcie: Michał Jarocki

Poza Babcock w skład Team 31 wejdą również: Thales, BMT oraz Harland & Wolff i Ferguson Marine (Współpraca Babcock i BMT, 2017-11-13). Konsorcjum ma przygotować ofertę w ramach przetargu na nowe, lekkie fregaty rakietowe Royal Navy, typ 31e. Wartość kontraktu, o jaki zabiegać będzie Babcock i jego partnerzy, szacuje się na ok. 1,2 mld GBP (ok. 6 mld zł).

Poza Team 31 do rywalizacji o rządowe zlecenie przystąpi też m.in. BAE Systems. W ramach przygotowań do przetargu brytyjski koncern zawarł porozumienie ze specjalizującym się w produkcji jednostek cywilnych przedsiębiorstwem Cammell Laird (Przygotowania do przetargu na fregaty typ 31e, 2017-10-18).

Royal Navy zamierza pozyskać co najmniej pięć nowoczesnych fregat rakietowych typ 31e. Okręty będą stanowić uzupełnienie ośmiu większych fregat typu City, budowanych przez BAE Systems w ramach programu Global Combat Ship (Podano imię kolejnej fregaty typ 26, 2017-09-27). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra