Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Francuzi na pokładzie USS George H.W. Bush

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 12 stycznia 2018

Wydzielony komponent lotniczy marynarki wojennej Francji będzie operował wiosną z pokładu amerykańskiego atomowego lotniskowca USS George H.W. Bush (CVN 77), typu Nimitz.

Francuski samolot bojowy Rafale M ze składu Flottille 11F startuje z pokładu amerykańskiego atomowego lotniskowca USS Carl Vinson (CVN 70), typu Nimitz / Zdjęcie: Mass Communication Specialist 2nd Class John Philip Wagner, Jr., USN

W kwietniu i maju ok. 350 francuskich marynarzy i członków personelu lotniczego zostanie wysłanych do USA, aby rozpocząć wspólne działania z załogą atomowego lotniskowca USS George H.W. Bush (CVN 77), typu Nimitz. Przedsięwzięcie ma służyć pogłębieniu integracji między komponentami lotniczymi flot obu państw, a także podtrzymać zdolność operacyjną lotnictwa Marine Nationale (marynarki wojennej Francji) w oczekiwaniu na powrót do służby atomowego lotniskowca Charles de Gaulle (R91, Przegląd remontowy Charles de Gaulle, 2017-02-09).

W ramach przygotowań do nowej misji Marine Nationale przebazuje do USA wydzielony komponent lotniczy, w skład którego wejdą samoloty bojowe Rafale M i wczesnego ostrzegania E2-C Hawkeye. W początkowym okresie francuskie statki powietrzne mają operować z Naval Air Station Oceana w Virginia Beach. Następnie część z nich przeniesie się na pokład wspomnianego USS George H.W. Bush, skąd mają prowadzić działania w ramach amerykańskich eskadr lotniczych.

Grupy lotnicze US Navy i Marine Nationale regularnie ćwiczą starty i lądowania z lotniskowców obu flot (Współdziałanie amerykańsko-francuskie , 2014-01-21). Zwiększanie interoperacyjności sił morskich obu państw jest następstwem zacieśniającej się współpracy, która w ostatnich latach koncentrowała się na prowadzeniu działań bojowych w regionie Bliskiego Wschodu, a także na Oceanie Indyjskim. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.