Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Dłuższa misja CdG

Marynarka wojenna, Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 26 października 2016

Władze Francji przedłużyły misję bojową lotniskowca Charles de Gaulle. Okręt pozostanie na Bliskim Wschodzie do połowy grudnia.

Z pokładu lotniczego Charles de Gaulle operują samoloty: 24 bojowe Rafale M i 2 wczesnego ostrzegania i kierowania E-2C Hawkeye oraz 4 śmigłowce: 2 Dauphin i po jednym Alouette III i NH90 Caïman Marine / Zdjęcie: MO Francji

Przedłużenie misji bojowej atomowego lotniskowca Charles de Gaulle (R91) związane jest z trwającą ofensywą irackich sił wojskowych na Mosul (Irakijczycy przeszkoleni, 2016-10-11; USA wyślą dodatkowe wojska do Iraku, 2016-09-29). Samoloty operujące z pokładu CdG prowadzą operacje lotnicze nad obszarami w pobliżu 2. największego miasta w Iraku, które od ponad 2 lat pozostaje pod kontrolą bojówkarzy Ad-Daula al-Islamijja.

Pod koniec września Charles de Gaulle opuścił port morski w Tulonie na południu kraju i skierował się we wschodnie rejony Morza Śródziemnego. W skład towarzyszącej mu grupy bojowej weszły: fregata przeciwlotnicza Chevalier Paul (D621), typu Horizon, fregata rakietowa Cassard (D 614), typu Cassard, fregata ZOP Jean de Vienne (D643), typu Georges Leygue, okręt wsparcia Marne (A630), typu Durance i atomowy okręt podwodny typu Rubis. Towarzyszą im: amerykański niszczyciel rakietowy USS Ross (DDG 71), typu Arleigh Burke (USS Ross dołączył do CdG, 2016-10-06) i niemiecka fregata Augsburg (F213), typu Bremen (Fregata Augsburg wesprze CdG, 2016-08-26).

Początkowo zakładano, że misja Charles de Gaulle potrwa miesiąc. Następnie okręt miał powrócić do Francji i rozpocząć przygotowania do czekającego go przeglądu remontowego i modernizacji, połączonej z wydłużeniem trwałości użytkowej (Drugi etap modernizacji CdG, 2015-05-26). Warto podkreślić, że w ciągu niespełna 2 lat francuski lotniskowiec dwukrotnie angażował się już w działania bojowe w rejonie Bliskiego Wschodu (Pierwsze operacje lotnicze z pokładu CdG, 2015-11-24; Charles de Gaulle znowu w akcji, 2015-02-24). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.